سود بازرگانی واردات خودرو ابلاغ شدمدیرکل واردات گمرک ایران بخشنامه سود بازرگانی علی الحساب خودروهای وارداتی را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.

      

به گزارش صبح ساحل، تعرفه مذکور در کارگروه واردات خودرو به ریاست وزرای صمت و اقتصاد در تاریخ ۲۹ آبان امسال به تصویب رسیده و در تاریخ ۲۲ دی ماه از سوی وزیر صمت به وزارت اقتصاد و گمرک ایران ابلاغ شده است. گمرک ایران نیز در ۸ بهمن امسال آن را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.

در جدول تعرفه سود بازرگانی ورادات خودرو، آن دسته از خودرو‌هایی که نرخ Free On Board (FOB) آن‌ها زیر ۱۰ هزار یورو باشد با حجم ۱۲۰۰ سی سی و کمتر از آن مشمول سود بازرگانی ۶ درصدی می‌شوند. خودرو‌های زیر ۱۰ هزار یورو در صورتی که حجم موتور آن‌ها بالای ۱۲۰۰ سی سی باشد سود بازرگانی واردات آن‌ها ۱۱ درصد است.

در این جدول آن دسته از خودرو‌هایی که بر اساس جدول فوب (FOB) بالای ۱۰ هزار یورو قیمت داشته باشند، در صورتی که حجم موتور آن‌ها ۱۵۰۰ سی سی یا کمتر باشد مشومول سود بازرگانی ۲۱ درصدی و با حجم موتور بالاتر از ۱۵۰۰ سی سی تا ۲ هزار سی سی، مشمول سود بازرگانی علی الحساب ۳۱ درصد می‌شوند.

این تعرفه‌ها بر مبنای آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات سال ۱۴۰۱ محاسبه شده اند؛ سود بازرگانی واردات خودرو‌های با حجم موتور بالای ۲ هزار سی سی و نیز خودرو‌های برقی و هیبریدی مطابق کتاب مقررات صادرات و واردات سال جاری محاسبه خواهد شد.

     

سود بازرگانی واردات خودرو ابلاغ شد + جدول محاسبه نرخ

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها