دبیر کمیسیون واردکنندگان برنج :

خسارت سنگین شالیکاران به دلیل کاهش تقاضا برای برنج ایرانی و گرانیدبیر کمیسیون واردکنندگان و تامین‌کنندگان برنج گفت: با کاهش تقاضا برای برنج ایرانی به دلیل گرانی برنج، محصول در دست شالیکاران و تولیدکنندگان باقی مانده و خسارت سنگینی متوجه آنها شده است.

   

به گزارش صبح ساحل، مسیح کشاورز دبیر کمیسیون واردکنندگان و تامین‌کنندگان برنج با اشاره به افزایش مجدد قیمت برنج اظهار داشت: آنهایی که به هر بهانه‌ای خواستار توقف واردات برنج شدند و بازار را در شرایط کنونی قرار دادند و تنظیم  بازار را بر هم زدند باید پاسخگو باشند.

وی افزود:با کاهش تقاضا برای برنج ایرانی به دلیل گرانی برنج، محصول در دست شالیکاران و تولیدکنندگان باقی مانده و خسارت سنگینی متوجه ایشان شده است.

کشاورز با بیان اینکه بار دیگر به مسولان و متولیان صنعت برنج هشدار می‌دهیم، نسخه‌‌ای که برای بازار برنج تجویز شده، درمانگر نیست، اظهارداشت: از سیاست‌گذاران بازار برنج می‌خواهیم به تغییر گزینه‌های اثرگذار بر عرضه و تقاضای برنج توجه کنند و مطابق آن برای این صنعت و بازار آن تصمیم‌گیری نمایند.

وی گفت: امروز شرایط اقتصادی خانوار ایرانی به گونه‌ای است که توان اقتصادی ایشان تعیین کننده میزان و نوع تقاضا در بازار است و نمی‌توان به ایشان تحمیل کرد که چه کالایی را خریداری کنند.

کشاورز اظهار داشت: از کمیسیون کشاورزی مجلس، مسولان وزارت جهادکشاورزی و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم در اسرع وقت برای اصلاح سیاست‌های تکلیف شده در بازار برنج اقدام کنند و اجازه ندهند آرامشی که تا آبان‌ماه در بازار برنج وجود داشته از بین برود و تحریم‌های داخلی تجار را از پای درآورده و سفر‌ه هموطنانمان را خالی کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها