وزیر ارتباطات:

رفع فیلتر گوگل پلی در حال بررسی استوزیر ارتباطات گفت: نظر وزارت ارتباطات این است که دسترسی گوگل پلی باز شود اما ما فقط یکی از ۱۳ تصمیم‌گیرنده هستیم.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته باشگاه خبرنگاران، زارع پور، وزیر ارتباطات گفت: در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، رفع فیلتر گوگل پلی در حال بررسی است و در جلسه بعدی درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

زارع پور افزود:نظر وزارت ارتباطات این است که دسترسی گوگل پلی باز شود اما ما فقط یکی از ۱۳ تصمیم‌گیرنده هستیم.

 

واکنش وزیر ارتباطات به ادعای مسئولان جشنواره فجر در مورد اختلال در بلیت فروشی

وزیر ارتباطات  بیان کرد: گاهی مشکل از خود پلتفرم است. وقتی یک اپلیکیشن را باز می کنید تا زمانی که پاسخ داده شود، بخشی مربوط به شبکه ارتباطی کشور و بخشی مربوط به سرور آن اپلیکشن است که ارائه خدمات می‌کند. در بعضی موارد مشکل از اپلیکیشن و سرور آن اپلیکشن است اما راحت ترین کسی که می‌توانند گردن آن بیندازند، شبکه اینترنتی کشور است.

 

شارژ نبودن adsl دلیل برخی اختلالات نسخه نویسی!

وزیر ارتباطات افزود:در مورد نسخه نویسی الکترونیکی گفتند مشکل زیرساخت داریم؛ گفتیم نقاط را به ما معرفی کنید.

او ادامه داد: وقتی مراجعه کردیم متوجه شدیم در برخی موارد مشکل شارژ نبودن adsl است.

 

دسترسی به سایت‌هایی که دلیل فیلترینگ آنها مرتفع شده است را مهیا می‌کنیم

 زارع پور در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های ایرانسل به مناسبت دهه فجر پیرامون اقدامات وزارت ارتباطات در راستای تاکیدات رئیس جمهور برای افزایش کیفیت و رفع اختلالات اینترنت گفت: کارگروهی تشکیل دادیم که علل نارضایتی مردم را بررسی کند، بخش هایی مربوط به زیرساخت های ارتباطی کشور بر می گردد و در تلاشیم موانع را بر طرف کنیم.

وی ادامه داد: بخش هایی مربوط به دردهای مزمنی است که سال ها در کشور وجود داشته و مخصوصا بحث تلفن ثابت در کشور است که توسعه نیافته و شبکه انتقال شرکت مخابرات ایران اختلال هایی دارد که باید برطرف شود یا توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر را داریم که امیدواریم مردم به سرویس با کیفیت و با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه دست یابند.

زارع پور افزود: در شرکت زیرساخت نیز، ظرفیت به شبکه زیرساخت کشور اضافه می شود و سه برابر نیاز کشور در گیت‌وی کشور پهنای باند لازم را تامین کردیم.

وی گفت: بخشی از نارضایتی مربوط به موارد سیاست های فیلترینگ است که در طول 15 سال گذشته اعمال شده که دسترسی مردم به برخی سایت ها که به نظر ما دلیل فیلترینگ آن مرتفع شده، همچنان مسدود است. دستور رئیس جمهور را با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می کنیم و امیدواریم بتوانیم برخی از سایت های مورد نیاز را رفع انسداد کنیم اما در مورد دو پلتفرم تصمیم امنیتی گرفته شده و مجزاست اما در رابطه با سایر سرویس ها در تلاشیم گشایش هایی داشته باشیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها