جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی ابلاغ شدرئیس کل بیمه مرکزی جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی برای سال ۱۴۰۱ را برای اجرا به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  با توجه به تصویب نرخ‌های حق بیمه وسایل نقلیه ریلی در جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ شورای عالی بیمه، در اجرای "تبصره (۳) ماده (۱۸) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی «جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی برای سال ۱۴۰۱» را برای اجرا به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد

بر اساس این مصوبه، حق بیمه پایه سالیانه بیمه اجباری خسارات وارده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه برای انواع وسایل نقلیه ریلی با دیه ۸۰۰ میلیون تومان و مالی ۲۰ میلیون تومان برای لوکوموتیو و واگن مسافری بین شهری هر کدام ۹ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان و برای واگن باری بین شهری مبلغ ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و لوکوموتیو و یا واگن مسافری شهری یک میلیون و ۱۴۸ هزار تومان محاسبه شده است.

پیش از این رئیس کل بیمه مرکزی آقای بهزاد پور در این رابطه گفته بود، در گذشته قرار داد مسئولیتی که راه آهن منعقد می کرد بخشی از خسارات را پوشش می‌داد اما اکنون به شکل کامل این هزینه پرداخت می‌شود. خدایی نکرده اگر فوتی منجر شود با این مصوبه دیه کامل پرداخت می‌شود.

بهزاد پور افزود: به نظر اتفاق بسیار مهمی است که بیش از ۱۰ سال عقب افتاده بود یک پوشش حمایتی است که برای عموم مردم ایجاد شد.

او در پاسخ به این سوال که افراد برای بیمه باید جداگانه مراجعه داشته باشند؟ بیان کرد: خیر به طور مثال راه آهن قرار داد شخص ثالث با شرکت بیمه‌ای منعقد می‌کند و نیاز نیست خود مردم جدا مراجعه کنند راه آهن است که این قرار داد را منعقد می‌کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها