ماهیگیر مصری به ۲۸۰ سال حبس محکوم شد!دادگاهی در یونان یک ماهیگیر مصری را به جرم قاچاق نزدیک به ۵۰۰ پناهجو، به ۲۸۰ سال زندان محکوم کرد.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا،‌ این مرد ۴۵ ساله مصری ممکن بود به ۴۷۶۰ سال زندان محکوم شود اما در نهایت دادگاه او را به ۲۸۰ سال حبس محکوم کرد. 

با این حال، منتقدان به این حکم می‌گویند که این ماهیگیر مصری یکی از پناهجویان قایق بوده و در عین حال مجبور شده در شرایط اضطراری، هدایت قایق را نیز برعهده بگیرد.

مقامات یونان ماه نوامبر گذشته در قایق حامل پناهجویان با این مرد ماهیگیر روبرو شدند. این قایق پس از آنکه در نزدیکی ساحل یونان در مواجهه با وزش شدید باد در معرض خطر غرق شدن قرار گرفت، توسط گارد ساحلی یونان به یکی از بنادر جزیره کرت هدایت شد. 

قایق حامل این گروه از پناهجویان حرکت خود را از لیبی آغاز کرده بود و مقصد آن ایتالیا بود. اکثر پناهجویانی که سوار این قایق شده بودند اهل سوریه، مصر، پاکستان، سودان و فلسطین بودند. 

این ماهیگیر مصری بنا به قوانین یونان ممکن بود برای قاچاق هر کدام از پناهجویانی که سوار قایق بودند به ۱۰ سال زندان محکوم شود و دادگاه یونان دلیل سبک کردن حکم و صدور ۲۸۰ سال زندان به جای ۴۷۶۰ سال حبس را در نظر گرفتن توضیحات این مرد مصری عنوان کرده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها