افتتاح خط گردشگری دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به جزیره هنگاممدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: در آستانه نوروز ۱۴۰۲ خط گردشگری دریایی بندر شهید حقانی به جزیره هنگام؛ جزیره‌ای از مجموعه جزایر خلیج‌فارس در نزدیکی قشم راه‌اندازی شد.

 

به گزارش صبح ساحل، حمیدرضا محمدحسینی تختی صبح امروز (۲۳ اسفندماه) در جمع خبرنگاران، افزود: به منظور رفاه حال گردشگران و استفاده بهینه از جاذبه‌های طبیعی جزیره هنگام، از ۲۰ اسفندماه امسال خط گردشگری دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به هنگام آغاز شده است. 

وی در خصوص نحوه ثبت‌نام گردشگران برای حضور در این جزیره بیان کرد: دوست‌داران طبیعت می‌توانند با مراجعه به سایت www.pgsky.ir و ثبت اطلاعات سفر خود نسبت به تهیه بلیط اقدام کنند.

به گفته مدیر بندر شهید باهنر تا پیش از این مسیر دریایی برای سفر به جزیره هنگام فقط از طریق جزیره قشم امکان‌پذیر بود و با راه‌اندازی این خط دریایی، مسافران و گردشگران می‌توانند از نزدیک از جاذبه‌های شگفت‌انگیز و ظرفیت‌های گردشگری دریایی جزیره هنگام به عنوان جزیره دلفین‌ها استفاده کنند.

محمدحسینی تختی با بیان اینکه توجه به ظرفیت‌های توریستی جزایر زمینه‌ساز رونق اقتصادی می‌شود، افزود: معرفی هرچه بیشتر جاذبه های جزیره هنگام به هموطنان  زمینه ساز رونق گردشگری دریایی و گسترده شدن معیشت ساکنان  این جزیره کوچک هرمزگان خواهد شد.

 

 جزیره هنگام جزیره‌ای کوچک و دیدنی است که تا شهر قشم حدود ۲۹ مایل دریایی و تا بندرعباس حدود ۴۳ مایل دریایی فاصله دارد. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها