امام جمعه بندرعباس:

رمضان ماه تمرین بندگی است/ همفکری جمعی، لازمه مهار تورم استنماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه همفکری جمعی لازمه مهار تورم است، گفت: در این راستا بخش خصوصی باید وارد میدان شده و تعاونی‎های تولیدی درجمع‌آوری سرمایه‌های خُرد مردم در عرصه تولید دست به کارهای بزرگ بزنند.

به گزارش صبح ساحل، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده»، امام جمعه بندرعباس در نخستین خطبه‌های نماز جمعه سال ۱۴۰۲ در بندرعباس به بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: تمامی سخنان رهبر معظم انقلاب از جمله بیان نقص‌ها و قوت‌های کشور از کلام ایشان عمیق و مطالعه شده است.

وی با بیان اینکه رهبری مانند یک حکیم مسائل کشور را آسیب‌شناسی و سیاست‌گذاری می‌کنند، تاکید کرد: نگاه مسوولان به بیانات هرساله رهبر معظم انقلاب باید یک نگاه ویژه باشد، زیرا در بیانات رهبری نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید مورد توجه ملت ایران به ویژه مسوولان و جوانان قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: انتخاب شعار «مهار تورم و رشد تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه است؛ زیرا مساله تورم یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور محسوب می‌شود که نیاز به توجه دارد و مسوولان مخاطب نخست آن هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده در ادامه از آثار تورم به نابرابری توزیع درآمدها، افزایش مصرف گرایی، کاهش پس انداز مردم و سرمایه گذاری و تولید کالاهای کاذب و غیرضرور به جای تولید کالاهای اساسی از سوی صنایع اشاره کرد و گفت: هرچه در اقتصادی ملی کشور افزایش تقاضا بیشتر باشد، تورم نیز افزایش پیدا می‌کند، لذا هزینه‌هایمان را باید منطقی مدیریت کنیم.

امام جمعه بندرعباس تورم‌های وارداتی را یکی دیگر از مشکلات حوزه اقتصاد در کشور برشمرد و بیان کرد: اگر تورم در کشورِ تولید کننده کالا افزایش پیدا کند، تورم آن کشور بر اقتصاد ما نیز اثرگذار خواهد بود به همین دلیل نیز رهبر معظم انقلاب یکی از هدف‌های نامگذاری شعار سال را توجه به مساله افزایش تولید عنوان کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده با اشاره به اینکه افزایش تولید با مهار تورم یک رابطه تنگاتنگ و دوسویه دارد، ابراز کرد: اگر می‌خواهیم گرفتار تورم‌های وارداتی از کشورهایی که کالا را وارد می‌کنیم، نشویم باید خودمان به سمت تولید کالاهای مورد نیازمان برویم.

وی بکار بردن عقود اسلامی را در پیشبرد فعالیت‌های تولیدی اثرگذار دانست و اضافه کرد: برای مهار تورم همفکری جمعی لازم است؛ لذا بخش خصوصی باید وارد میدان شده و تعاونی‎های تولیدی درجمع‌آوری سرمایه‌های خُرد مردم در عرصه تولید دست به کارهای بزرگ بزنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود به آمار افزایش تصادفات جاده‌ای اشاره و بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی مسافران و رانندگان تاکید کرد و افزود: در کنار قانون باید اخلاق حرفه‌ای نیز رعایت شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز گفت: همزمانی بهار قرآن و بهار طبیعت معنادار است و خداوند در ماه مبارک رمضان به عنوان ماه بهار قرآن و خودسازی انسان، فرصت‌های استثنایی را در اختیار ما قرار داده که یکی از آنها بسترهای سازندگی معنوی انسان است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها