سومین طلا برای ایران/ ناصر علیزاده قهرمان آسیا شد



نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران، سومین مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در آستانه قزاقستان، ناصر علیزاده نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در دیدار فینال برابر نورسلطان تورسینوف از قزاقستان به میدان رفت و در پایان با اقتدار و با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و سومین مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست این مسابقات را از آن خود کرد.

علیزاده پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۱ بر ۱ ماساتو سومی از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر ۲ سونیل کومار از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

علیزاده در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نیز به مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا رسید و امسال برای سومین سال متوالی بر سکوی نخست آسیا ایستاد.

پیش از این پویا دادمرز در ۵۵ و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم صاحب مدال شدند و امین کاویانی‌نژاد نیز به دلیل آسیب‌دیدگی در دیدار فینال وزن ۷۷ کیلوگرم به میدان نرفت و صاحب مدال نقره شد.

امین میرزازاده آخرین نماینده ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها، تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلا به مصاف منگ از چین می‌رود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها