رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

رهایی هشتمین زندانی محکوم به قصاص در استانرئیس کل دادگستری هرمزگان از رهایی هشتمین زندانی محکوم به قصاص با اجرای پویش «به احترام امام رئوف می بخشم» در این استان خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «مجتبی قهرمانی»، رییس کل دادگستری هرمزگان امروز در تشریح جزئیات این خبر، گفت: همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج امام رضا (علیه السلام)، تلاش و پیگیری معاون اجرای احکام دادسرای بندرعباس به همراه رئیس و اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان این شهرستان، موجب شد تا اولیای دم با تأسی از سیره اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و بر اساس عفو و رأفت اسلامی از مجازات یک زندانی محکوم به قصاص بگذرند و به او زندگی دوباره ببخشند.

وی افزود: خوشبختانه همزمان با دهه کرامت پس از برگزاری نشست های متعدد معاون دادستان مرکز استان هرمزگان به همراه اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس با خانواده مقتول، رضایت آنها اخذ شد و محکوم این پرونده پس از ۶ سال حبس از قصاص رهایی یافت.

قهرمانی در ادامه، گذشت اولیای دم در این پرونده را اقدامی بسیار ارزشمند، درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال برشمرد و از تلاش‌ها و پیگیری‌های رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان هرمزگان، معاون اجرای احکام دادسرای بندرعباس و اعضا و صلح یاران شورای حل اختلاف زندان قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه این هشتمین اعلام رضایت در پرونده‌های قصاص استان هرمزگان در نتیجه اجرای پویش "به احترام امام رئوف می بخشم" است، ابراز امیدواری کرد که در ایام و مناسبت های مختلف از سال ۱۴۰۲، اولیای دم در پرونده‌های قصاص به پویش مردمی مصالحه و گذشت بپیوندند و در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها