اختلال در تردد‌های دریایی/ خلیج فارس مواج می‌شودآب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز به ویژه طی ساعات بعد از ظهر مواج و متلاطم خواهد بود.

به گزارش صبح ساحل، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان،طی امروز دریا بویژه در ساعات بعدازظهر با وزش باد‌های نسبتا شدید جنوب غربی تا شمال غربی مواج پیش بینی می‌شود و سبب اختلال در تردد‌های دریایی خواهد شد.

در ساعات بعدازظهر امروز سرعت باد در خلیج فارس، تنگه هرمز و بخش‌هایی از دریای عمان به بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا به بیش از ۱۸۰ سانتیمتر خواهد رسید.

توصیه می‌شود شناور‌های سبک، صیادی و تفریحی از تردد بویژه در خلیج فارس (کیش، لاوان و سایر جزایر) و تنگه هرمز خودداری نمایند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناور‌ها صورت پذیرد. طی فردا شنبه ۱۳ خرداد از سرعت وزش باد در مناطق دریایی کاسته خواهد شد.

 آسمان استان نیز صاف تا قسمتی ابری، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده باران و رعدو برق، احتمال تگرگ و تند باد لحظه‌ای پیش بینی می‌شود. در برخی نقاط نیز افزایش سرعت باد و رخداد گرد و غبار موقتی محتمل خواهد بود.

از لحاظ دمایی از اوایل هفته، افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

 آینده نگری: تا اواسط هفته آینده در ساعت بعدازظهر و شب رشد ابر و تقویت بارش‌های همرفتی در ارتفاعات استان و مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها