مهلت یک ماهه کاندیداها برای ثبت نام نهایی انتخابات مجلسدبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: کاندیداها می توانند از صبح امروز وارد پنجره واحد خدمات وزارت کشور شوند و اگر تیک قرمز در هر کدام از بخش ها وجود دارد، نشانه رد صلاحیت نیست بلکه نشانه نقص مدارک است.

     

به گزارش صبح ساحل، محمد جواد خجسته دبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان صبح امروز در بندرعباس با بیان اینکه  نتیجه نهایی صحت سنجی از مدارک ارسال شده متقاضیان پیش ثبت نام تا 26 شهریور ماه 1402  اعلام می شود، افزود: در این تاریخ برای متقاضیان پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی پیامکی ارسال شده که هر فرد می تواند نتیجه صحت سنجی مدارک خود اظهاری را در پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir مشاهده و پیگیری کند.

خجسته با اشاره به اینکه متقاضیان از ساعت 8 صبح فردای آن روز می توانند وارد سامانه پنجره واحد انتخابات شوند و نتایج صحت سنجی 6 دستگاه از مدارک خود را ببینند، افزود: نتایج صحت سنجی هر دستگاه در مورد هر فرد به صورت یک آیکون نمایش داده می شود که اگر قرمز باشد موضوع نقص مدارک مطرح است و شرح آن نیز برای فرد متقاضی ثبت نام، شرح داده شده است.

وی گفت: داوطلبانی که به صورت سبز رنگ نتیجه صحت سنجی مدارک خود را دریافت می کنند با کد رهگیری اعلام شده می توانند در 27 مهر ماه امسال وارد سامانه ثبت نام نهایی برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شوند.

مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه رد صحت سنجی مدارک هر فرد به معنی احراز  یا عدم احراز نیست، گفت: طبق قانون در این مرحله، امکان ثبت اعتراض از ۲۷ شهریورماه تا 2 مهرماه وجود دارد و داوطلبین می توانند در صورت رفع اشکال و نواقص مدارک و دریافت تاییدیه 6 دستگاه مربوطه ، کد رهگیری برای ثبت نام نهایی دریافت کنند.

محمدجواد خجسته با بیان اینکه برای داوطلبی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه استان هرمزگان ۴۰۵ نفر پیش ثبت نام کرده اند گفت: این آمار حدود سه و نیم برابر داوطلبان انتخابات دور یازدهم است که ۱۱۳ نفر بود.

دبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: از این میزان ثبت نام کننده، ۳۴۲ نفر را آقایان و ۶۳ نفر را بانوان تشکیل می دهند.
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، 11 اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها