آمریکا تحریم‌های جدید مرتبط با ایران اعمال کردوزارت خزانه‌داری آمریکا امروز تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با ایران وضع کرد.

     
به گزارش صبح ساحل، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه تحریم های جدیدی را به بهانه های حمایت از برنامه پهپادی ایران وضع کرد.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارائی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: امروز آمریکا ۵ نهاد و ۲ شخص مستقر در ایران، جمهوری خلق چین (PRC)، هنگ کنگ، ترکیه و امارات متحده عربی را تحریم کرد.

بیانیه صادره از سوی این نهاد آمریکایی اضافه می کند: این افراد و نهادها در تهیه قطعات حساس مربوط به برنامه هواپیمای بدون سرنشین تهاجمی ایران مشارکت داشته اند.

بیانیه مذکور در ادامه مدعی شد: این شبکه محموله‌ ها و تراکنش‌ های مالی را در حمایت از سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC ASF SSJO) در تهیه سروموتورها که جزء حیاتی مورد استفاده در پهپادهای سری شاهد ایران به شمار می آید، تسهیل کرده است.

این در حالیست که وزارت خزانه‌داری آمریکا سه شنبه ۲۸ شهریور ماه تحریم های جدیدی را به بهانه های حمایت از تولید هواپیمای نظامی و حمایت از برنامه پهپادی ایران وضع کرده بود.

بر این اساس، خزانه داری آمریکا تحریم هایی را علیه چند نهاد روسی و چینی به بهانه واهی ارتباط با یک شرکت هواپیماسازی ایرانی، وضع کرد. در این ارتباط، ۳ شرکت روسی مرتبط با هوانوردی به فهرست تحریم های واشنگتن اضافه شدند.

وزارت خزانه‌ داری آمریکا در بیانیه ای در این باره اعلام کرده بود: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ۷ فرد و ۴ نهاد مستقر در ایران، جمهوری خلق چین (PRC)، روسیه و ترکیه را در ارتباط با هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) ایران تحریم کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها