تصاویری از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

 

ثبت نام داوطلبان نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از صبح امروز در وزارت کشور آغاز شد تا ماهها گمانه‌زنی درباره داوطلبان این انتخابات به پایان برسد و گزینه‌های داوطلب رسمی و محتمل مشخص شود.
به گزارش صبح ساحل، در نخستین دقایق آغاز ثبت نام ریاست جمهوری یک زن وارد وزارت کشور شد و با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام خود را انجام داد. این کاندیدای زن انتخابات ریاست جمهوری دکترای علوم سیاسی داشته و حقوقدان و اقتصاد دان است. وی درباره شعار انتخاباتی خود هم گفت: ما می توانیم چون می خواهیم، ما می خواهیم چون می توانیم. این شعار به معنی خواستن و توانستن است و اولین برنامه ام بعد از انتخابات، تولید و اقتصاد است، باید همت کرد و مشکلاتی که ایجاد شده را رفع کنیم. ساعت ۱۱:۳۰ صبح بود که سعید محمد فرمانده سابق قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) هم با حضور در وزارت کشور برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد. سعید محمد داوطلب انتخابات ریاست جمهوری پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: ما دنبال یک تحول همه جانبه هستیم و سعی می‌کنیم با مشارکت جوانان این تحول بزرگ را رقم بزنیم.
برخی از شهروندان عادی کشور هم بدون وابستگی های جناحی و سیاسی امروز در وزارت کشور حاضر شده و در انتخابات شرکت کردند. بانویی موتورسوار که با موتور خود را به وزارت کشور رسانده بود و امیررضا علیپور شهروند ۲۷ ساله و با ظاهری متفاوت از ثبت نام های متفاوت امروز هستند. اما روز نخست ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری حاشیه کم نداشت. علاوه بر زن موتورسوار، فردی هم با ظاهری کفن پوش، قرآن و عصا به دست و ماسکی از پرچم ایران به صورت، برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در وزارت حاضر شد. وی در توضیح حضور خود برای ثبت‌نام ریاست جمهوری گفت که آمده است کشور را از مشکلات نجات دهد.