هملت پشت‌کوهی در بندرعباس به روی صحنه رفت؛ روایتی از یک خانواده بندرعباسی در دهه شصت

 

نمایش «هملت پشتکوهی» با طراحی و کارگردانی ابراهیم‌ پشت‌کوهی جدیدترین اثر این کارگردان است که اجرای عمومی آن از امروز در پلاتو آفتاب بندرعباس آغاز می‌شود.

ابراهیم پشت‌کوهی که پیش از این ۲ نمایش «تنها سگ اولی می‌داند چرا پارس می‌کند، مکبث» و «تنها خرچنگ خانگی لای ملافه‌ها خانه می‌کند، اتللو» را روی صحنه برده بود، در جدیدترین تجربه کارگردانی خود به سراغ نمایشنامه «هملت» اثر ویلیام شکسپیر رفته و در اقتباسی مدرن و بومی‌شده از این اثر، نمایش «هملت پشتکوهی» را روی صحنه می‌برد.
این نمایش داستان یک خانواده بندرعباسی را در اواخر دهه ۶۰ به تصویر می‌کشد.
پشت‌کوهی قصد دارد این اثر نمایشی را از 18 دی تا ۲ بهمن در پلاتوی آفتاب بندرعباس روی صحنه ببرد و پس از آن اجرای عمومی «هملت پشتکوهی» را در تهران ادامه دهد.
در جدیدترین اثر گروه تئاتر «تی تووک»، مهدی عطایی دریایی، مجید کشاورز، گاتا عابدی، افسانه برزکار، یاسمن صیاددقت کار، غزل لوری، سعید سلیمی و محمد جامه‌شورانی به ایفای نقش می‌پردازند.
میراث پریدار، مجری طرح، نیلوفر سراجی، منشی صحنه، بهرنگ عباسپور، طراحی صدا، بردیا دهقانی، دستیار طراح صحنه،‌ فاطیما پشت‌کوهی، طراح لباس، هادی علیشاپور، طراح نور و مجتبی نیری، مدیر تدارکات، دیگر عوامل نمایش «هملت پشت‌کوهی» هستند.