اعتراض رانندگان اتوبوس شهرداری بندرعباس مقابل استانداری و دادگستری

 

 

رانندگان اتوبوس‌های درون‌شهری بندرعباس از حقوق کم، پرداخت معوقه‌های 8 ماه بیمه و عدم قرارداد کار گلایه دارند، آنان با تجمع مقابل استانداری و دادگستری این اعتراض خود را نشان دادند. به گفته یکی از رانندگان اتوبوس، بیمه آنان از سال گذشته تاکنون پرداخت‌نشده است.

راننده اتوبوس دیگری می‌گوید: «3 سال از همکاری شماری از رانندگان با سازمان حمل‌ونقل شهرداری می‌گذرد اما تاکنون هیچ اقدامی برای اخذ قرارداد انجام‌نشده است. با تمامی این مشکلات، حق اعتراض هم از ما گرفته‌اند؛ به ما می‌گویند اگر اعتراض کنید اخراجتان می‌کنیم؛ اما تعدادی از رانندگان تصمیم گرفتیم به‌صورت جمعی از وضعیت دشوار اقتصادی و معیشت اعتراض کنیم. گرچه جمعی از رانندگان سکوت را بر مطالبه‌گری ترجیح دادند».

تمامی رانندگان اتوبوس دارای گواهینامه پایه‌یک هستند، این در حالی است که باید روزانه از 5 صبح الی 11 شب در ترافیک شهری قرار بگیرند و دل‌نگران خسارت دیدن اتوبوس و سلامت مسافران باشند. بااین‌وجود، حقوق پرداختی این قشر، کمتر از کارگر ساده در بخش‌های دیگر شهرداری است. این رانندگان به این امید مقابل دادگستری و استانداری تجمع کردند که مسئولان مربوطه به‌طورجدی به این مسئله ورود کنند و از سازمان مربوطه خواهان پرداخت معوقه‌ها شوند.

 

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها