گلایه یک شهروند: برخی کسبه‌ها معابر را اشغال کرده‌اند

 

 

 یکی از شهرواندان معترض بندرعباس از استفاده و اشغال فضای پیاده ‌رو و معابر توسط یکی از کسبه های بندرعباس گلایه کرد.

      

یکی از شهروندان بندرعباس در تماسی با تحریریه صبح ساحل از اشغال فضای پیاده‌رو توسط  یک مبل فروشی در یکی از خیابان های بندرعباس گلایه کرد و گفت:«این مبل فروشی واقع در خیابان امام خمینی حد فاصل پمپ بنزین بلال قرار دارد و تمام فضای پیاده روی جلو مغازه اش را مبل گذاشته به حدی که سختی باید از پیاده رو عبور کنیم. ما نسبت به این موضوع بسیار گلایه مندیم. چرا شهرداری در خصوص انسداد معابر توسط کسبه ها، اقدام جدی نمی کند؟»

 

 صبح ساحل پیرو همین موضوع با یک کارشناس برنامه ریزی شهری گفت و گو کرد. این کارشناس گفت:« فضای عمومی خیابان و کوچه متعلق به همه افراد است و بر اساس قانون شهرداری هیچکس نمی‌تواند مانع عبور و مرور در آنجا شود و پیاده رو را ببندد.گاهی اوقات بسیاری از کسبه پیاده رو را می‌بندند و کاربری‌های غیرمجاز را در آنجا انجام می‌دهند، اما باید گفت که مسدود کردن معابر عمومی و اشغال پیاده رو‌ها از لحاظ قانونی جرم محسوب می‌شود و شهرداری مکلف است که با افراد مجرم مقابله کند. گاهی اوقات پیش می‌آید که افراد رأسا دکه در خیابان‌ها ایجاد می‌کنند که این کار موجب بروز مشکلاتی در رفت و آمد‌ شهروندان می‌شود.
وی افزود: «اگر این دکه‌ها از جمله دکه‌هایی نباشند که شهرداری آن‌ها را تأسیس کرده است، باید با فرد خاطی برخورد کرد. مطابق با قانون هیچ کسبه و مغازه‌داری نمی‌تواند مقابل درب مغازه خود سد معبر ایجاد کند و مانع از رفت و آمد افراد مختلف شود و در صورتی که معابر توسط مغازه‌داران بسته شوند، شهرداری باید با آن‌ها برخورد کند».

  

   

گلایه یک شهروند بندرعباسی از سد معبر پیاده‌رو

 

 گلایه یک شهروند بندرعباسی از سد معبر پیاده‌رو

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها