خرابی های خط تلفن را به سامانه 20117 گزارش کنید

 

 

یکی از شهروندان بندرعباس  در تماس با رسانه صبح ساحل از خرابی خط تلفن ثابت به دلیل ساخت  در محله خواجه عطا گلایه کرد.

       

 این شهروند بندرعباس در پیامی گفت: خطوط تلفن ثابت محله خواجه عطا، کوچه فلسطین 5، حدود یک سال است که به دلیل حفاری و ساخت وساز، قطع شده است. در این مدت بارها پیگیر درست شدن خط تلفن ثابت منازل خود بودیم اما مسئولین مخابرات مشکل را قطع شدن کابل‌های زیرزمینی عنوان کرده و کاری انجام نمی‌داند.

این شهروند با بیان اینکه آنها هر ماه با وجود قطع بودن خط تلفن‌هایشان مجبور به پرداخت قبوض ماهانه تلفن هستند؛ خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در رابطه با این موضوع، کارشناس روابط عمومی مخابرات«دادخواهی» گفت: در خصوص درست شدن خطوط تلفن ثابت، این افراد باید ابتدا در سامانه 20117خرابی خط تلفن را ثبت کنند؛" در حال حاضر مخابرات تنها خرابی‌هایی را پیگیری می‌کند که دراین سامانه ثبت شده باشند." مشترکین می‌توانند به راحتی با تلفن همراه مشکل خرابی‌ها را در این سامانه ثبت کنند. همکاران ما موضوع را پیگیری کرده و مشکل را حل خواهند کرد.

در خصوص پرداخت ماهانه قبض تلفن هم باید بگویم که این هزینه به منظور نگهداری خط تلفن است و به صورت ماهانه برای تمامی مشترکین ارسال می‌شود و اگر مشترکی حتی از تلفن ثابت استفاده‌ای نداشته یا قطع شده باشد؛ مشمول دریافت این قبض به جهت نگهداری خط تلفن، خواهد بود.

لازم به ذکر است که برای شماره گیری سامانه 20117 اگر از اپراتور همراه اول استفاده می‌نمایید، نیازی به گرفتن کد استان نیست و اگر از اپراتور ایرانسل استفاده می‌کنید برای برقراری تماس باید 076 را قبل از شماره وارد نمایید.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها