در شورای شهر درگهان چه می‌گذرد؟/ شهروندان خواستار سلب عضویت یکی از اعضای شورا شدند

 

 

جمعی از شهروندان درگهان خواستار رسیدگی به چالش‌های پیش آمده در شورای این شهر پس از  متواری شدن یکی از اعضای این شورا شدند.

 

بنابر خبر منتشر شده در خبرگزاری موج، اطلاعات و اسناد رسیده به دست این خبرگزاری نشان می‌دهد که پس ‌از مشخص شدن ترکیب پنج‌نفره شورای درگهان شهرستان قشم یکی از اعضای پرحاشیه‌ی این شورا سه جلسه متوالی از حضور در جلسه تحلیف و انتخاب هیئت‌رئیسه غایب بوده و در جلسه‌ی چهارم که تحلیف برگزار می‌شود نیز باز در این جلسه حاضر نمی‌شود.

 

این درحالی است که به گفته‌ی منابع خبری «علیرضا نصری» فرماندار قشم از این مسئله نیز چشم‌پوشی می‌کند و وی به‌عنوان عضو شورای درگهان بدون حضور در مراسم تحلیف به‌عنوان عضو جدید این شورا رسماً معرفی می‌شود.

 

به گفته منابع آگاه، ماجرا ازاین‌قرار است که این عضو به اتهام کلاه‌برداری از شریک پیشین برادرش در معامله‌ی یک باب مغازه در شهرستان قشم تحت پیگرد قانونی قرار دارد و بنا بر اسناد موجود این فرد به تحمل یک سال زندان و پرداخت 300 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است؛ این در حالی است که بنا بر تاریخ محکومیت صلاحیت وی نمی بایست در این دوره تایید می شد و اعتراض گروهی از شهروندان پیش از برگزاری انتخابات نیز بی دلیل نبوده است.


به همین دلیل این فرد در روزهای گذشته برای فرار از زندان در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود و باید وی را عضو متواری شورای شهر درگهان بنامیم؛ عضوی که نه‌تنها روند انتخاب شهردار جدید بلکه رسمیت جلسات شورا و پیگیری امور شهری را نیز با چالش‌های بسیاری مواجه کرده است.

 

اگرچه پیش از برگزاری انتخابات گروهی نسبت به تائید صلاحیت یکی از اعضای شورای شهر درگهان به دلیل اتهام کلاه‌برداری اعتراض داشتند، امروز این عضو شورای شهر متواری و پیگیری امور شهری با مشکل مواجه شده است.


در شرایطی که منابع مطلع از عدم حضور این فرد در درگهان خبر می‌دهند؛ به نظر می‌رسد دستگاه‌های نظارتی باید هر چه سریع‌تر به موضوع ورود کنند و با جایگزین کردن عضو علی‌البدل از تضییع بیشتر حقوق شهروندان جلوگیری کنند.

 

همچنین جمعی از شهروندان درگهان در نامه‌ای به مدیرکل دادگستری هرمزگان خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

 

 


گفتنی است درگهان یکی از شهرهای استان هرمزگان و از توابع بخش مرکزی جزیره قشم است که در 20 کیلومتری و غرب این شهر واقع شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها