معضل ورود غیر قانونی خودرو و موتوریسکلت به پارک و ساحل‌های بندرعباس: امنیت و آرامش نداریم

 

 

جولان خودرو و موتور سیکلت ها در پارک ها و محل عبور عابرین، شهروندان بندرعباس را معترض کرده است. 
شهروندی در این رابطه به صبح ساحل گفت: همین چند روز پیش بود که به پارک رفته بودیم، موتورسواری با کودکی که در حال دوچرخه‌سواری بود تصادف کرد، کودک به شدت زخمی شد، اما موتورسوار فرار کرد». 
شهروند دیگری نوشت: هر روز فرزندان خود را برای گذراندن اوقات فراغت به پارک‌ساحلی میبرم اما انجا پر از خودرو و چادر مسافران است که پیاده رو ها را اشغال کرده است. پارک عمومی یک کلان شهر چرا باید مکان خواب مسافران باشد؟ پارک‌های ساحلی مگر گزینه اقامت‌گاه مسافران را دارند»؟
شهروند دیگری گفت: «در پارک‌ها احساس امنیت و آرامش نداریم، هر لحظه باید نگاهمان به فرزندانمان باشد که اتفاقی برای آنان نیفتد؛ به هر حال بسیاری از موتور سواران افرادی جوان و بی‌احتیاط هستند این شهروند اضافه کرد:«تا کی قرار است در پارک‌های شهر و ساحل به جای صدای پرندگان و دریا، صدای موتورسیکلت‌ها و خودروهای بومی و غیربومی شنیده شود»؟
گفتنی است که شهرداری‌ها باید به گونه‌ای در ورودی پارک‌ها موانع ایجاد کنند که امکان ورود موتورسیکلت وخودرو وجود نداشته باشد. همچنین تنها ساحل بکر بندرعباس در استان هرمزگان همان ساحل سورو است که تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها، آسیب‌های جدی به اکوسیستم این ساحل، وارد کرده است.
 
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها