ورودی شهر حاجی آباد، معضلی که هنوز حل نشده

 

 

ورودی هر شهر می تواند نقش مهم و اثرگذاری در معرفی صحیح آن شهر، جاذبه های گردشگری و همچنین معرفی فرهنگ و آداب و رسوم شهر داشته باشد.
 
ورودی هر شهرستان به عنوان پیشانی آن شهر مورد توجه و دقت مسافران و رهگذران است که باید نسبت به زیباسازی و بهسازی آن اقدام اساسی صورت گیرد، بنابرین ورودی هر شهر باید به گونه ای طراحی شود که با جذابیت و زیبایی تمام بیانگر ویژگی های آن شهر باشد.
اهمیت ورودی هر شهر به قدری مهم است که می تواند با نماد و ویژگی های خاص خود، ایجاد حس تعلق و هویت در میان ساکنان آن شهر و تازه واردان ایجاد کند.
به گزارش خبرنگار صبح ساحل از حاجی آباد، شمال استان هرمزگان به دلیل آب و هوای معتدل و متفاوت نسبت به سایر نقاط استان و داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و از طرفی قرار گرفتن بر سر شاهراه اقتصادی کشور همواره محل تردد و توقف مسافران زیادی از نقاط مختلف کشور می باشد.
شهرستان حاجی آباد از سمت شمال، دروازه ورودی استان هرمزگان است، اما متاسفانه برای ورودی های این شهر اقدام اساسی صورت نپذیرفته است.
از مهم ترین و قابل توجه ترین معضلات وردی حاجی آباد نبود روشنایی مناسب است به طوری که این معظل می تواند حوادث جبران ناپذیری برای مسافرین و حتی شهروندان حاجی آباد ایجاد کند. نبود علائم ایمنی و تابلو های راهنمایی و رانندگی، عدم تعریض جاده در برخی از قسمت های کمربندی شهر، دوربرگردان های غیر استاندارد و کارشناسی نشده از جمله مشکلات دیگری ست که همواره باعث بوجود آمدن تصادفات جاده ای در محدوده شهر می شود.
اما این مشکل نبود روشنایی فقط مربوط به ورودی شهر نیست، بلکه با ورود به شهر هم شاهد تاریکی در برخی معابر و کوچه و خیابان های شهر هستیم.
خیابان ها و کوچه های شهر باید در شب روشن باشند، چرا که تاریکی کوچه و خیابان ها و معابر سبب بروز خطرات و مشکلات عدیده ای برای رانندگان و همچنین ایجاد شرایط دشواری برای عابرین پیاده می گردد.
در پایان امیدواریم با تلاش و پیگیری مسئولان شهرستان حاجی آباد هرچه زودتر مشکلات مرتفع گردد تا با کمتر شدن مشکلات، شاهد رونق و توسعه همه جانبه شهرمان باشیم. 
 
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها