گلایه شهروندان نسبت به حفر کانالی در پارک دولت بندرعباس و پوشاندن کامل آن/ شهرداری: کانال برای مواقع بارندگی و فروکش کردن آب احداث شده‌است

 

 

در پی گلایه شهروندان نسبت به حفر کانالی در پارک دولت بندرعباس و پوشاندن کامل آن؛ شهرداری جوابیه‌ای در این مورد صادر کرد.

      

به گزارش صبح ساحل، چندی پیش شهروندان بندرعباس با ارسال تصاویری از حفر کانالی در یکی از اصلی ترین پارک های ساحلی بندرعباس ( پارک دولت) نسبت به این اقدام گلایه کردند. مخاطبین در این خصوص اعلام کردند: « شهرداری بندرعباس با حفر کانال در این پارک و پرکردن غیر اصولی آن که با ارتفاع بیش از نیم متر از سطح زمین است».
   
در همین راستا با پیگیرهای انجام شده روابط عمومی منطقه یک شهرداری بندرعباس در این مورد گفت: " در خصوص موضوع مطرح شده، کانال مربوطه در ادامه کانال کنار استانداری بوده که با حجم بالای آب در مواقع بارندگی مواجه می‌شد. ابعاد این کانال طبق مطالعه صورت گرفته احداث شده است. با توجه به اینکه از انتهای کانال حفر شده احتمال پس‌زدگی آب دریا  وجود داشت، اجرای کانال با کد ارتفاعی پایین ممکن نبود. با توجه به اینکه طرح بهسازی پارک و بوستان های ساحلی در بودجه ۱۴۰۱ و در دستور کار می باشد و پس از اجرای محوطه سازی و بهسازی پارک اختلاف ارتفاع مورد نظر با کف بصورت کامل مرتفع خواهد شد. همچنین جهت ایمنی شهروندان چون کانال بصورت رو باز بوده و اینکه راکد ماندن آب درون کانال هم باعث ایجاد ظاهری نامناسب برای پارک  و هم سبب ایجاد آلودگی و بوی نامطبوع و نارضایتی شهروندان را درپی داشت؛ تصمیم به اجرای  کانال بصورت سرپوشیده گرفته شد.
گفتنی است که پیش‌تر درب این کانال رو باز بوده و خطر افتادن عابرین وجود داشته است.
  
جوابیه شهرداری در خصوص پوشاندن غیراصولی کانال حفرشده در پارک دولت بندرعباس
جوابیه شهرداری در خصوص پوشاندن غیراصولی کانال حفرشده در پارک دولت بندرعباس
جوابیه شهرداری در خصوص پوشاندن غیراصولی کانال حفرشده در پارک دولت بندرعباس
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها