نبود سرعت‌گیر در خیابان‌های‌ عریض، تهدیدی برای عبور عابران

 

 

عریض بودن خیابان‌ها و کوچه‌های فرعی آسفالت‌شده، اگرچه دارای حسن‌ها و مزیت‌های زیادی از قبیل کاهش ترافیک و فضای مناسب جهت تردد اتومبیل‌هاست؛ اما از سوی دیگر، بستری مناسب جهت جولان سرعت، ویراژ و حرکات نمایشی بوجود می‌آورد.   «خیابان 20متری پشت فروشگاه اتکای بندرعباس» یکی از این خیابان‌هاست. مکانی که به دلیل نبود سرعت‌گیر، امنیت را برای عابران از بین برده و تهدیدی جدی برای اتومبیلهای پارک شده محسوب می‌شود.

 

یکی از ساکنین این محله می‌گوید: صدای ترمز و دستی کشیدن خودروهایی که راننده‌ی آنها اغلب از قشر جوان و حتی نوجوان هستند، قلب ما را به لرزه در می‌آورد. ترس از اینکه مبادا عابر و یا کودکی در حال عبور از خیابان باشد. زیرا بارها و بارها شاهد چنین صحنه‌هایی بوده‌ایم. یکی دیگر از ساکنان محل در ادامه‌ی صحبت‌ها می‌گوید: هفته پیش کودکی با مادر خود در حال عبور از عرض خیابان بود که خودرویی با سرعت بسیار زیاد به آنها نزدیک شد که بلافاصله با عکس‌العمل راننده، خودرو به سمت دیگر هدایت شد. مادر این کودک آنچنان می لرزید که همسایه‌ها دقایقی او را به زمین نشاندند.

یکی از مغازه‌داران این محل نیز می‌گوید: خودروی پارک شده ی یکی از اهالی در اثر اصابت خودرویی که در حال دستی کشیدن بود خسارت دید که راننده با سرعت هرچه تمام‌تر از صحنه گریخت.

خواهشمندیم تقاضای اهالی این منطقه برای نصب حداقل دو سرعت گیر در دستور کار مسوولان اجرایی قرار گیرد تا خدایی نکرده شاهد اتفاقات جبران ناپذیر و دلخراش نباشیم.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها