واژگونی یک کامیون در گردنه صعب‌العبور مازگرد بخش احمدی/ یک شهروند: مسئولین کی به وعده‌های ایمن‌سازی راه‌ها عمل می‌کنند؟

 

 

گردنه خاکی و صعب‌العبور جاده مازگرد دوباره حادثه آفرید و موجب واژگون شدن یک کامیون شد.
گردنه خاکی و صعب‌العبور جاده مازگرد، تنها راه ارتباطی حوزه کوهشاه جنوبی به مرکز بخش احمدی و یک میان‌بر برای استان‌های هم‌‎جوار کرمان و فارس است. بسیاری از مسافران و رانندگان به علت کوتاهی مسافت این مسیر را انتخاب می‌کنند و با خطرات واژگونی و تصادف مواجه می‌شوند.
ساکنین روستا از وضعیت نابسامان این گردنه گلایه دارند. به گفته آنان مسئولین استان بازدیدها و وعده‌های مکرری را انجام داده‌اند اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
یکی از ساکنین دراین‌باره می‌گوید: «سؤال این است که چند نفر دیگر باید قربانی و آسیب‌دیده در این مسیر شوند تا مسئولان برای بهبود وضعیت این محور اقدامی مؤثر انجام دهند؟ در جاده محور پور به مازگرد ایاب‌وذهاب مردم با ترس و اضطراب انجام می‌شود. مسئولین بدانند عمل نکردن به وعده‌هایی به مردم داده‌اند، بی‌اعتمادی مردم را به مسئولین در پی خواهد داشت».
وی ادامه داد: «راه‌های ارتباطی، مهم‌ترین ابزار رسیدن به توسعه در هر منطقه‌ای به‌حساب می‌آید و رشد صنعتی و گردشگری یک منطقه با راه‌های مناسب چندین برابر می‌شود و دروازه‌های پیشرفت به روی منطقه گشوده خواهد شد؛ اما در این منطقه جاده‌های خطرناک و کوهستانی تبدیل به تهدید جان رانندگان و مسافرین شده ‌است».
به گفته آنان، گروه‌های جهادی چندین بار دست‌به‌کار شده‌اند و این گردنه‌ی خطرآفرین را درست کرده‌اند اما بارندگی، ریزش کوه و غیره سبب خراب شدن گردنه شده است.
با توجه به بازدید مسؤلین راه کشور، ساکنین بخش احمدی و کوهشاه جنوبی از معاون راه و شهرسازی درخواست ورود به ایمن‌سازی این راه و پیگیری هر چه سریع‌تر  این موضوع را دارند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها