گلایه شرکت‌کنندگان از نحوه برگزاری مسابقات در سالن فجر

 

 

مسابقات آزاد قهرمانی تکواندو استان در رده‌های سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان هفته گذشته در تاریخ  27 و 28 مردادماه برگزار شد.
 
این در حالیست که بسیاری از والدین و شرکت کنندگانِ مسابقات ورزشی از فضای سالن، گرما و معطلی زیاد گلایه‌مند بودند. عدم مدیریت مناسب جهت زمانبندی مسابقات ورزشکاران، موجبات نارضایتیِ افرادِ حاضر در سالن را به دنبال داشت. 
یکی از والدین در حالیکه از گرمای شدید و عدم تهویه مناسب گلایه‌مند بود، گفت: بنده از ساعت 8 صبح به همراه دخترم طبق اعلام قبلی مسئولانِ برگزاری، به سالن آمده‌ایم. چرا وقتی که آمادگی لازم جهت برپایی اصولی مسابقات را ندارند؛ مبادرت به انجام این کار، آن هم بصورت گروهی در یک روز می‌کنند؟ حداقل می‌توانستند مسابقات را در سه یا چهار نوبت برگزار کنند تا اینگونه شاهد چنین بی‌نظمی‌هایی نباشیم. عدم توزیع آب آشامیدنی و گرمای زیاد در حالیکه سالن مملوء از جمعیت بود، دشواری‌های بسیاری را به همراه داشت. ضمن اینکه مسابقات تا ساعت 11 شب به طول انجامید که زمان بسیار زیادی است.
 یکی دیگر از والدین می‌گوید: بچه‌ها به اندازه کافی دچار استرس هستند، وقتی تهویه هوا مناسب نباشد و کولرهای سالن جوابگو نباشند، این خود مزیدی بر علت است که بدحالی فرزندانمان را در پی داشته باشد. او می‌گوید: بسیاری از ما از شهرهای اطراف مانند میناب، رودان و ... آمده ایم .از صبح زود حرکت کردیم به امید اینکه فرزندمان در این مسابقات حائز رتبه‌ای  شود و کسب تجربه‌ای نماید. به دلیل طولانی شدن زمان مسابقات فرزندان دچار ضعف شده بودند و حتی اجازه خوردن ناهار هم نداشتند. تعدادی از آنان نیز از شدت ضعف ، استرس و گرما دچار استفراغ و افت فشار شده بودند. شرایط به گونه‌ای سخت بود که حتی استفاده از سرویس بهداشتی‌ها نیز برای بچه‌ها آسان نبود. کثیفی بیش از حد، نبود صابون مایع و بوی نامطبوع باعث امتناع در استفاده از سرویس‌های بهداشتی توسط بعضی از بچه‌ها می‌شد. با اینکه از چندی پیش زمان و تاریخ برگزاری مسابقات مشخص شده بود، آیا نباید تدابیری جهت نظم ، نظافت و تهویه سالن انجام می‌گرفت؟ جای تاسف است که چنین موارد پیش پا افتاده  و رعایت اصول اولیه آماده سازی فضای سالن هنوز در بندرعباس اینگونه دچار مشکل است. 
یکی دیگر از ناهماهنگی‌های موجود که والد دیگری به آن اشاره کرد؛ راه‌اندازی دیرهنگام سیستم‌های داوری بود. در صورتیکه می‌توانستند روز قبل یا ساعاتی پیش‌تر نسبت به آماده‌سازی مانیتورها و سیستم‌های داوران اقدام نمایند تا اینگونه شاهد اتلاف وقت و معطلی ورزشکاران از ساعت8 صبح تا 12 ظهر نباشیم. او می‌گوید : فرزند من کلافه و گرمازده در حالیکه استرس مسابقات او را به شدت فراگرفته بود فقط 4 ساعت متوالی منتظر آماده شدن هیئت داوران بود. با این شرایط انگیزه آنان در انجام مسابقات از بین رفته بود و قوای بدنی آنان به دلیل شرایط موجود تحلیل رفته بود. برخی از کودکانی که سنشان پایین‌تر بود، مدام گریه می‌کردند و بعضی دیگر بر روی صندلی‌ها به خواب رفته بودند. آیا برگزاری مسابقات با چنین شرایط اسفناکی در هیچ جای دنیا قابل قبول است؟ 
هنگامی که مرکز استان به عنوان میزبان شهرهای همجوار معرفی می شود، باید از امکانات پذیرایی قابل قبولی در شان افراد و ورزشکاران برخوردار باشد. امید است با نظارت هرچه بیشتر مسئولان، شاهد چنین بی‌نظمی و مشکلاتی در دفعات بعد نباشیم.
 
غیرقابل انتشار: 1
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها