سگ‌های بلاصاحب در مرکز شهر بندرعباس و خطر بیماری هاری برای شهروندان/ یک شهروند: مسئولان خفته کی می‌خواهند دست به کار شوند؟

 

 

وجود سگ‌های بلا صاحب در هرمزگان به یکی از معضل‌های خطرآفرین در استان تبدیل‌شده است. در ۳ ماه نخست امسال بیش از ۵۳۵ مورد حیوان گزیدگی تنها در شهرستان بندرعباس رخ‌داده و بیشترین مورد نیز گاز گرفتن سگ‌ها بوده است. پارها مسئولان در این رابطه راهکارهای نادرست و درستی را ارائه کرده‌اند اما خبری از اجرایی شدن و کاهش سگ‌های بلا صاحب نیست!

یکی از شهروندان بندرعباس ساکن خیابان پدران آسمانی با ارسال تصاویری به رسانه آنلاین صبح ساحل گفت: « صبح امروز در محل کار خود بودم که ناگهان دیدم شماری از سگ‌های بلا صاحب مقابل درب ورودی مغازه ایستادند و اجازه ورود یا خروج شخصی را نمی‌دهند. اگر درب مغازه باز بود امکان داشت به افراد داخل مغازه حمله‌ور شوند و امکان انتقال بیماری هاری وجود داشت. چرا کسی مسئولان خفته استان را بیدار نمی‌کند؟ تنها در بندرعباس، شمار حیوان گزیدگی رقم قابل‌توجهی است که باید به آن توجه داشت. کودکان بسیاری براثر حیوان گزیدگی از سوی سگ‌های بلا صاحب آسیب‌دیده‌اند. لطفاً از شما این مطالب را انتشار دهید به امید آنکه مسئولان قبل از رخ دادن وقایع دردناک، دست‌به‌کار شوند».

گفتنی است؛ صدای مردمی تحت عنوان « نارضایتی مردم از ازدیاد سگ‌های‌ بلاصاحب در قشم؛ مسئولان تا اتفاق ناگواری رخ نداده، کاری کنند» در اردیبهشت ماه 1402 منتشر شد. مردم نسبت به حضور سگ‌های بلاصاحب در شهرستان قشم گلایه داشتند. به گفته‌ِی شهروندان قشم، سگ‌های بلاصاحب به سمت مردم حمله‌ور می‌شوند. پس از انتشار این صدای مردم در خردادماه سال‌جاری، شهردار قشم از آغاز عملیات جمع‌آوری سگ‌های بی‌پناه از سطح این شهر و انتقال آن‌ها به مرکز نگهداری و ساماندهی این حیوانات خبر داده است. به گفته میردادی، در اجرا و برگزاری این طرح جمع آوری روزانه حداقل ۲۰ قلاده سگ هدف گذاری شده و در خردادماه، بیش از ۲۵۰ قلاده سگ در جان پناه آراد قشم نگهداری و پناه داده‌ شد.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها