۷۰ بیمار کرونایی در فرودگاه و پایانه مسافربری اهواز شناسایی شدرییس مرکز بهداشت شرق اهواز از انجام بیش از ۲۵ هزار آزمایش کرونا از ابتدای تست گیری در فرودگاه و پایانه مسافربری شرق اهواز خبر داد که باعث شد ۷۰بیمار کرونایی شناسایی و از سفرشان جلوگیری شود. اکنون هشت شهرستان خوزستان قرمز 10 شهرستان آن در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

    

به گزارش صبح ساحل، امراله مردانی یکشنبه گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته چهار هزار تست رپید سریع و ۴۵۰ تست پی سی آر در مراکز نمونه گیری شرق اهواز انجام شد.

وی با بیان اینکه در تعطیلات چند روز اول عید، معمولا بار مراجعه به مراکز نمونه گیری کمتر می شود افزود: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۷۰ تست در فرودگاه اهواز انجام شد که تست پنج مسافر مثبت بود همچنین در پایانه مسافربری شرق اهواز ۴۳۰ مورد نمونه گیری صورت گرفت که ۲ مورد آن مثبت بود.

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: اکثر مردم به بهانه های مختلف به مراکز نمونه گیری مراجعه می کنند تا از سلامت خود آگاه شوند و به سفر بروند. بارها مشاهده شده عده ای برای اینکه به سفر بروند در برگه ثبت مشخصات خود به دروغ اعلام می کنند که علائمی همچون سردرد، تنگی نفس دارند تا از آنها تست گیری شود که کار درستی نیست.

وی ادامه داد: دورهمی های خانوادگی و رفت و آمدها در ایام تعطیلات عامل اصلی انتشار ویروس بوده و تاثیر زیادی در ابتلا به بیماری دارد لذا امیدواریم مردم این موضوع را جدی گرفته و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مردانی به طرح شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: در این طرح یک تیم پزشکی به درب منزل بیمارانی که دارای علائم شدیدی هستند و نیاز به پزشک دارند مراجعه کرده و آنها را تحت نظر دارند.

 

منبع:ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها