رییس سازمان صمت استان در تجلیل از صنعتگران و معدنکاران:

هرمزگان آینده صنعتی کشور است


نویسنده: سامیه طهورنیان

صبح امروز، همایش تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان با حضور مسئولان مدیران هرمزگان برگزار شد‌. طی این مراسم، رئیس سازمان صمت هرمزگان به بیان دست آوردهای حوزه صنعت و معدن طی دو سال گذشته پرداخت و چشم انداز هرمزگان را در این حوزه، برای عموم تشریح کرد.


به گزارش صبح ساحل، خلیل قاسمی در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه هرمزگان بیان داشت: آغاز عملیات اجرایی تولید ۲۰ میلیون تن فولاد با ایجاد و توسعه ۶ کارخانه با پیشرفت ۱۵ تا ۷۰ درصد در حال اجراست و این پروژه با متوسط پیشرفت ۳۲ درصدی در حال انجام است.


رئیس سازمان صمت هرمزگان دیگر اقدامات این حوزه را به شرح زیر عنوان کرد: رشد ۶۷ درصدی ساخت و تعمیرات کشتی سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل، آغاز ساخت چهار واحد تولید شیشه و کربنات با پیشرفت ۱۰ تا ۶۰ درصدی است‌.
قاسمی در حوزه شهزک های صتعتی هرمزگان اضافه کرد: راه اندازی ۷ ناحیه صنعتی جدید و توسعه ۲ ناحیه صنعتی موجود و افتتاح ۱ میلیون تن ظرفیت تولید کنستانتره آهن هماتیت انجام شده است. همچنین دو واحد تولیدی، راه اندازی ۳۶ واحد معدنی جدید، مطالعه ۲۹ هزار کیلومتر پهنه اکتشافی، فراخوان مزایده ۲۷۶ بسته معدنی، راه اندازی ۱۹۹ واحد صنعتی جدید، اجرای زیرساخت مناطق پارسیان و خلیج فارس بالغ بر ۶۲۰۰ میلیارد تومان با پیشرفت ۴۵ تا ۱۰۰درصد نیز انجام شده است.خلیل قاسمی در پایان نشست به برجسته ترین اقدامات سازمان صمت در ۳۳ ماه اخیر پرداخت و گفت: استفاده از ظرفیت قانونی موضوع ماده 24 مکرر قانون معادن برای اولین در دولت سیزدهم با هدف تسهیل گری بوده است.
رئیس سازمان صمت هرمزگان تشریح کرد: رفع مشکلات واحدهای معدنی که متعاقب آن تعداد دو جلسه هیأت حل اختلاف موضوع ماده 24 مکرر قانون معادن برگزار که در این راستا مشکلات محدوده های امید بخش پهنه کوهشاه احمدی ماحصل مطالعات اکتشافی سازمان ایمیدرو بوده است.

رتبه اول سرمایه گذاری در کشور


خلیل قاسمی  تاکید کرد :مهمترین تلاش ما در حوزۀ سرمایه گذاری بوده که توانسته ایم رتبه اول سرمایه گذاری در کشور را کسب نماییم همچنین بیش از یکهزار و 800 طرح سرمایه گذاری را در این مدت شروع کرده و مجوزهایشان را صادر نمودیم.
وی اظهار کرد: تولیدات صنایع فعال استان از 20 میلیون تُن درابتدای دولت سیزدهم به 26 میلیون تن افزایش یافته است همچنین در حوزه صادرات غیرنفتی که در ابتدای دولت سیزدهم حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار بود، در این سه ماه به بیش از 3 میلیارد و 300 میلیون دلار رسیده است.
رئیس سازمان صمت  به  رشد ۶۷ درصدی ساخت و تعمیرات کشتی سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت : آغاز ساخت چهار واحد تولید شیشه و کربنات با پیشرفت ۱۰ تا ۶۰ درصدی  ،افتتاح یک میلیون تن ظرفیت تولید کنستانتره آهن هماتیت ،راه اندازی ۳۶ واحد معدنی جدید ، فراخوان مزایده ۲۷۶ بسته معدنی، راه اندازی ۱۹۹ واحد صنعتی جدید، اجرای زیرساخت مناطق پارسیان و خلیج فارس بالغ بر ۶۲۰۰ میلیارد تومان با پیشرفت ۴۵ تا ۱۰۰درصد نیزدر دولت سیزدهم  انجام شده است.


قاسمی بیان داشت: مشکل اکتشافات تکمیلی در پهنه زون ۱۱ و در نهایت مشکلات برندگان مزایده پیرامون جایگزینی انتقال تعهدات با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرتفع شده است.
گفتنی است که در این مراسم، حجت الاسلام عبادی زاده، امام جمعه بندرعباس، اباذر سالاری فرمانده امام سجاد(ع)، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، فرمانده نیروی انتظامی استان، رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان، سیدامیرامیرزاده، مدیرعامل شهرک صنعتی استان هرمزگان و جمعی از مدیران استانی حضور داشتند.

در انتهای این مراسم از صنعتگران و معدن کاران برتر استان و همچنین پیشکسوتان حوزه تولید و صنعت تجلیل شد.

             

منتظر تایید: 1
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها