مدیرعامل آبفای هرمزگان تاکید کرد:

ساماندهی فاضلاب، مطالبه بحق مردم بندرعباسمدیرعامل آبفای هرمزگان ضمن تشریح روند پیشرفت پروژه‌ی تصفیه‌خانه بندرعباس بیان داشت: ساماندهی فاضلاب دغدغه‌ و مطالبه‌ی بحق مردم است و به تعامل بین‌بخشی نیاز دارد.
«امین قصمی» در تشریح آخرین وضعیت پروژه‌ی احداث، ارتقاء و توسعه تاسیسات جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس بیان داشت: احداث و ارتقا تصفیه‌خانه موجود و ایستگاه پمپاژ اصلی ظرف مدت 24 ماه به پایان می‌رسد اما عدم عقد نهایی قراردادهای فروش پساب و تامین نشدن بودجه مورد نیاز این پروژه،  احداث تاسیسات انتقال پساب به محل مصرف را اندکی کند کرده است.


وی زمان مورد نیاز برای اجرای شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب را 36 ماه عنوان کرد و گفت: شرکت سرمایه‌گذار این طرح مبلغ 2500 میلیارد ریال را در بخش‌های مختلف این پروژه سرمایه‌گذاری کرده تا در پی آن هدف ارتقای کمی ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب از 64 هزار به 80 هزار مترمکعب در شبانه روز و احداث خط انتقال پساب به طول 25 کیلومتر محقق شود.


مدیرعامل آبفا هرمزگان بیان داشت: عملیات راهبری، نگهداری، بهره‌برداری و تعمیرات ایستگاه‌ها و تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس از سال 85 به بخش خصوصی واگذار شده است و این شرکت علی رغم موانع پیش رو سعی کرده خود را به برنامه زمان‌بندی نزدیک کند.وی ساماندهی فاضلاب را یکی از دغدغه‌های بحق مردم بندرعباس خواند و گفت: متأسفانه پس از خروج آمریکا از توافق‌نامه برجام تمامی توافق‌های به‌عمل آمده با سرمایه‌گذاران خارجی به‌صورت یک‌طرفه لغو و کار با کندی مواجه شد.


وی ضمن اشاره به اقدامات اساسی در راستای حذف بو از پساب بندرعباس، افزود: کیفیت پساب خروجی از ایستگاه ها مطابق با استانداردهاست.قصمی در ادامه میزان دبی ورودی فاضلاب به تصفیه خانه را بسیار بیشتر از ظرفیت اسمی آن توصیف کرد و گفت: این موضوع نیز مساله‌ی بازسازی تصفیه خانه را با تاخیر مواجه کرده است.


وی مشکلات بر سر راه بازاریابی و فروش پساب را نیز یکی دیگر موانع اساسی در پیشرفت صحیح این پروژه دانست و گفت: علی‌رغم تشکیل کارگروهی با همین موضوع در استانداری که نتیجه آن انعقاد تفاهم‌نامه خرید پساب از سوی شهرداری و صنایع غرب بندرعباس بود و شورای شهر نیز مصوبه‌ای در خصوص خرید پساب و استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز تصویب کرد، اما در عمل شاهد اقدامی برای تشویق سرمایه‌گذار نبودیم و تعهدات بر زمین ماند.


مدیرعامل آبفای هرمزگان در پایان خواستار تعامل تمام دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی برای حل معضل فاضلاب بندرعباس شد و گفت: دغدغه‌ی مردم، دغدغه‌ی ماست و تمام تلاش خود را در سال جاری برای ساماندهی فاضلاب خواهیم کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها