عضو کمسیون انرژی مجلس:

باید حق هرمزگان در پارس جنوبی و فلات قاره داده شود
عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نسبت به سخنان استاندار بوشهر در اعتراض به پیشنهاد بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی واکنش نشان داد.
احمد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا،  نسبت به سخنان گراوند در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر و اعتراض به پیشنهاد بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، افزود: طبق بودجه مصوب سال 98 باید استان‌های متأثر از عوارض آلایندگی مناطقی همچون پارس جنوبی بهره‌مند شوند و دولت نسبت به این موضوع باید نیز اقدام لازم و جدی انجام دهد.


وی با بیان اینکه سال‌هاست با وجود حضور مجموعه فلات قاره در استان هرمزگان و جزایر سیری و لاوان اما در کمال تعجب عوارض آلایندگی آن به استان بوشهر تعلق می‌گیرد، اضافه کرد: این موضوع خلاف قانون بوده زیرا این مناطق هیچ تأثیری بر استان بوشهر ندارند بلکه تنها هرمزگان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند و باید این عوارض به استان هرمزگان اختصاص یابد.


عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با بیان اینکه در تعجبم استاندار بوشهر که خود باید مجری صحیح قانون باشد با بیان چنین مباحثی بر طبل عدم اجرای قانون می‌کوبد، اظهار کرد: امیدوارم هرچه زودتر استاندار در خصوص اجرای این مصوبه قانونی در بودجه 98 سرعت عمل بیشتری به خرج دهد و با تذکر به مسئولان اجرایی همچون استاندار بوشهر نسبت به اجرای صحیح قانون نیز اهتمام بورزند.


مرادی با اشاره به اینکه این مصوبه نیز با تلاش مجمع نمایندگان استان‌های متأثر از آلایندگی صورت گرفته و دولت موظف به اجرای آن است، اظهار کرد: با اجرای این مصوبه بر اساس گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست آلایندگی به شهرستان‌های لامرد، پارسیان و مهر انتقال می‌یابد و برای شهرستان پارسیان 22 درصد آلایندگی تخصیص می‌یابد که می‌تواند کمک بزرگی به توسعه این شهرستان داشته باشد و پس از سال‌ها مردم این منطقه به اندک حق خود که نادیده گرفته‌شده بود، دست یابند.


وی ادامه داد: مجمع نمایندگان هرمزگان با قدرت این موضوع را با همراهی استاندار هرمزگان پیگیری می‌کند تا حق استان هرمزگان چه در خصوص پارس جنوبی و چه فلات قاره گرفته شود تا بتوانیم شاهد هرمزگانی توسعه‌گرا باشیم که این موضوع کمک بزرگی در جهت رشد کشور در ابعاد مختلف از جمله اقتصادی و اجتماعی است.


احمد مرادی عضو کمسیون انرژی  و نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امیدوارم استاندار بوشهر در راستای قانون سخن بگوید، از پیگیری‌ها خود در جهت اجرای این مصوبه خبرداد و افزود: در صورت عدم اجرای آن از وزیر اقتصاد و دارایی برای پاسخگویی در جهت دلایل عدم اجرایی آن دعوت خواهیم کرد و تا حصول نهایی انجام آن پیگیری خواهیم کرد.
استاندار بوشهر هفته گذشته در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با بیان اینکه پیشنهاد سازمان محیط زیست در بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی منطقی و منصفانه نیست از رئیس جمهور درخواست کرد از اجرایی شدن این پیشنهاد جلوگیری کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها