استاندار هرمزگان:

پایان تیرماه آخرین مهلت دریافت مجوز سازه های دریایی
مالکان دولتی سازه های دریایی تا پایان تیرماه برای دریافت مجوز قانونی فرصت دارند.
استاندار هرمزگان بابیان این خبر در کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان گفت: دستگاه های دولتی و شهرداری ها که در گذشته تاسیسات و سازه های بدون مجوز در حریم و داخل دریا ایجاد کرده اند باید با مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر ساحل کشور به نشانی sm.pmo.ir مستندات و مدارک خود را ثبت و مجوز دریافت کنند.


فریدون همتی افزود: سامانه تک پنجره نیز با هدف تسهیل و تسریع در صدور مجوزهای بنادر و دریانوردی در حال تکمیل است و بزودی در اختیار سرمایه گذاران و متقاضیان قرار می گیرد.
وی با تاکید بر کاهش زمان رسیدگی به درخواست ها گفت: از سال 70 تاکنون حدود 105 مورد تقاضای مجوز تاسیسات و سازه های دریایی درخواست که با 47 درصد این درخواست ها موافقت شده است و بقیه درخواست ها باید در کمیته ویژه هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.


استاندار هرمزگان گفت: از60 واحد قایق سازی و لنج سازی در ساحل هرمزگان تنها 20 واحد فعال است و به لحاظ اشتغال زایی بالا و تامین نیازهای تجاری باید به چرخه فعالیت برگردند.الله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گفت: درخواست مجوز متقاضیان در کمتر از دو هفته بررسی و مجوز نهایی صادر می شود.
وی ساخت و تکمیل جاده دسترسی ساحلی در مسیر روستای گهردو- شهر سیریک را خواستار شد.احمدی منش معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان نیز گفت: در ساخت آکواریوم دریایی در پارک کپشکن سورو و بازار ماهی فروشان جرم صورت گرفته است و دستگاه قضایی در این زمینه با مجرمان برخورد می کند.وی افزود: مجموعه بنک داران بندرعباس در بلوار راه آهن بندرعباس نیز در بستر رودخانه ایجاد شده است و مشکل قانونی و زیست محیطی دارد.


شهرستان بندرلنگه در مسیر تحول و توسعه قرار دارد
استاندار هرمزگان گفت: با توجه به سرمایه گذاری های بزرگ در بندرلنگه، این شهرستان در مسیر تحول و توسعه قرار دارد و در آینده نزدیک به قطب فعالیت های اقتصادی و اشتغالزایی در استان تبدیل خواهد شد.
فریدون همتی در جلسه بررسی اجرای طرح پارک توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز در شرق شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: طرح های سرمایه گذاری بزرگ مانند سایت پرورش میگوی مهرگان که اشتغالزایی بیش از 30 هزار نفر را در پی خواهد داشت، می تواند شهرستان بندرلنگه را به قطب پررورش میگوی استان تبدیل کند.


وی با اشاره به درخواست سرمایه گذار برای اجرای طرح پارک توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز در کنار سایت پرورش میگوی مهرگان، افزود: سرمایه گذاران طرح توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز به منظور رعایت حقوق سرمایه گذاران سایت پرورش میگو باید تعهدات لازم را برای رعایت تمامی اصول استاندارد و محیط زیست بدهند.همتی تاکید کرد: راه اندازی طرح های سرمایه گذاری مانند پارک توسعه صنایع غیرفلزی هرمز در استان به دلیل اشغالزایی بالا بسیار با اهمیت است اما چنانچه سرمایه گذار اصرار به احداث طرح خود در این منطقه دارد، باید بداند که با توجه به دریافت مجوز های مورد نیاز، سایت پرورش میگو پیش از آنها در اولویت قرار دارد.


وی خاطرنشان کرد: نباید هیچ طرح و پروژه ای فدای دیگری شود و البته اولویت با دریافت کننده مجوز اول است.همتی با بیان اینکه این دو طرح همجوار یک مشاور مشترک دارند، افزود: با توجه به اینکه مشاور هر دو طرح یک شرکت است، انتظار می رود به صورت کامل استقرار صنایع در کنار سایت پرورش میگو را ارزیابی و مطالعه کند و چنانچه استقرار را بلامانع اعلام کرد اما در آینده شاهد بروز خسارت بودیم باید تعهد دهد که در پرداخت خسارت مجری طرح مشارکت کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها