دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ منتشر شد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد از ۱۹ تیردفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت تا داوطلبان از روز چهارشنبه ۱۹ تیر ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

به گزترش صبح ساحل، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه اولین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته برای تمامی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کد رشته، ۷۷ شهر و ۱۶۲ حوزه امتحانی در روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ برگزار شد.

 

بر اساس نتایج اولیه این آزمون، از حدود ۵۵۳ هزار داوطلب حاضر در جلسه آزمون ۴۵۶ هزار و ۸۶۴ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۲۴ هزار و ۹۷ نفر مجاز به انتخاب در دو رشته هستند. این دسته از داوطلبان پذیرفته شده از روز چهارشنبه ۱۹ تیر ماه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

داوطلبانی که بر اساس اعلام نتیجه و مفاد کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شدند، لازم است بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که در این خصوص همزمان با اعلام نتیجه بر روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده شده، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان از چهارشنبه ۱۹ تیر تا یکشنبه ۲۳ تیر می‌توانند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ در دانشگاه‌ها به جز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۱۶۰ هزار و ۸۱۷ نفر است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها