حضور مدیرعامل دابکو در همایش ایران هوشمند با حضور رئیس جمهور


نویسنده: سامیه طهورنیان

همایش «ایران هوشمند» عصر چهارشنبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و وزیران ارتباطات کشورهای روسیه، ترکیه و جمهوری آذربایجان و مدیر عامل دابکو در سالن اجلاس سران برگزار شد .

«ایران هوشمند» ایرانی است بهره‌مند از نیروی انسانی خلاق که چالش‌ها را فرصت بروز نوآوری می‌داند؛ ایران هوشمند یعنی کشوری که در آن توسعه اقتصاد دیجیتال برای حمایت از کسب و کارهای نوپا به یک روال تبدیل شده باشد.

ایران هوشمند یعنی حکمرانی هوشمند، یعنی مبارزه با فساد و ایجاد سازوکارهای شفاف در خدمات اداری و در دسترس بودن انواع خدمات عمومی در گوشی همراه هر ایرانی؛ ایران هوشمند یعنی ایران متصل به جهان اما مقاوم‌سازی شده در برابر سلطه فناورانه؛ ایران هوشمند آینده روشن را برای نسل امروز و فردای خود به ارمغان می‌آورد، آینده‌ای که همین نسل خوشفکر جوان ایرانی خواهد ساخت.

هدف از ایران هوشمند و طرح‌های متعدد ذیل آن ایجاد ثروت از طریق اقتصاد دیجیتال است و استارتاپ‌ها به‌عنوان فوتون‌های روشن‌کننده اقتصاد دیجیتال نقشی مهم در این زمینه خواهند داشت.

 

 

برنامه «ایران هوشمند» با رویکرد ارتقای جایگاه اقتصاد دیجیتال، موجب تسهیل اتصال بخش خصوصی کشور به اقتصاد جهانی و رونق همکاری‌های منطقه‌ای شده و می‌تواند باطل السحر تحریم‌های یک‌جانبه و پروژه منزوی‌سازی ایران باشد.

آینده روشن در گرو ایران هوشمند است و یکی از مهم‌ترین راهبردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوره فعلی تقویت اقتصاد دیجیتال و حمایت از کسب‌وکارهای نوپاست که در نهایت منجر به کارآفرینی در این حوزه می‌شود.

دومین بخش همایش «ایران هوشمند» ساعاتی بعد با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ادامه یافت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، احمدرضا شرافت مشاور روابط بین الملل وزارت ارتباطات و چندین سخنران از اتحادیه جهانی مخابرات از جمله شخصیت‌های حاضر در آیین افتتاحیه ایران هوشمند بودند .

 برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها