لغو سفر حدود ۲۰ هزار انگلیسی به خلیج فارساقدام واشنگتن و لندن در ناامن نشان دادن خلیج فارس، شرکت‌های گردشگری انگلیسی را مجبور به لغو برنامه‌های خود کرده است.

به گزارش صبح ساحل و به نقل از افکارنیوز، پس از جار و جنجال‌های تبلیغاتی آمریکا و انگلیس در ناامن نشان دادن خلیج فارس  سفر دریایی حدود ۲۰ هزار انگلیسی به این منطقه لغو شده است.

اخبار سیاسی-​ روزنامه دیلی میل نوشت با لغو سفر ۱۱ روزه کشتی‌های اقیانوس پیما میان بحرین ، امارات و عمان حدود ۲۰ هزار انگلیسی از این سفر‌ها باز ماندند.

مدیران شرکت پی اند او کروزز (P&O Cruises) امروز این تصمیم را علنی و علت آن را افزایش تنش در خلیج فارس اعلام کردند. دیلی میل ادعا کرد: چون کشتی ۷۷ هزار تنی ام وی اوشنا (MV Oceana) با پرچم انگلیس حرکت می‌کند، هدفی برای ایرانیان خواهد بود. مدیران این شرکت در نظر دارند این کشتی را جای خلیج فارس به جزایر قناری اعزام کنند. این کشتی که اکنون در مدیترانه است، تا ۲۲۷۰ مسافر را می‌تواند حمل کند و در سال ۲۰۰۰ میلادی در ایتالیا ساخته شده است.

چندی پیش مقامات منطقه جبل‌الطارق که تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد، در اقدامی که از سوی مقامات کشورمان «راهزنی دریایی» خوانده شده،  نفتکش گریس ۱ را که حامل محموله نفتی ایران بود، به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه در نزدیکی آب‌های این منطقه توقیف کرد.

 ایران بار‌ها ادعا‌های مطرح شده از سوی مقامات انگلیس و جبل‌الطارق را رد و اعلام کرده است این نفتکش از نظر فنی امکان پهلوگرفتن در بندری که انگلیس به آن اشاره می‌کند، نداشته است. با این حال گریس ۱ با گذشت بیش از یک ماه در توقیف انگلیس قرار داد.

پس از آن نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو نیز جمعه ۲۸ تیر پس از نقض قوانین بین‌المللی دریایی و ورود به آب‌های کشورمان از سوی نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز متوقف و با ۲۳ خدمه به سواحل بندر عباس منتقل شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها