هدف گذاری سه میلیارد دلار صادرات از هرمزگاناستاندار هرمزگان گفت: امسال برنامه ریزی 3 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از این استان هدف گذاری شده است.

 

به گزارش صبح ساحل به نقل از ایرنا، فریدون همتی شامگاه شنبه در نشست كارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان اظهار داشت: تحقق این هدف نیازمند تجهیز هر چه بیشتر بنادر استان و فعال سازی بنادر فرعی و كوچك است.

 

وی با تاكید بر لزوم رفع موانع پیش روی صادركنندگان استان، افزود: تولید كنندگان داخلی استان باید برای صادرات كالا به بازارهای خارجی تشویق شوند تا سهم خود را در این بازارها افزایش دهیم.

 

استاندار هرمزگان ادامه داد: باید بر روز مقوله دستیابی به بازارهای جدید صادراتی متمركز شویم و در این مسیر كشورهای آفریقایی از جمله كنیا و همچنین در خاورمیانه كشور قطر می توانند بازار مناسبی برای صادرات كالاهای هرمزگان باشند.

 

همتی با بیان اینكه صادرات غیرنفتی از جمله شاخص های مهم اقتصادی است، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید تمامی فرصت‌های سرمایه ‌گذاری موجود در حوزه كاری خود را احصا و طرح‌ های توجیه فنی و اقتصادی آن را نیز انجام دهند و پس از صدور مجوزهای لازم، بسته‌های سرمایه‌گذاری را تهیه كنند.

 

سال گذشته 2 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از هرمزگان هدف گذاری شده بود كه به گفته مسوولان استان این میزان محقق شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها