افتتاح پایگاه نظامی جدید ترکیه در قطرطبق گزارش یک رسانه ترکیه‌ای، قرار است پایگاه نظامی جدید این کشور در قطر که ساخت آن به پایان رسیده، پاییز آینده با حضور سران دو کشور افتتاح شود.  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، رسانه‌های سعودی و اماراتی از چهارشنبه در چندین خبر، گزارش کرده‌اند که قطر بزودی شاهد افتتاح یک پایگاه نظامی ترکیه در خاک خود است.

استناد رسانه‌های سعودی اماراتی به روزنامه «حریّت» ترکیه است. شبکه خبری اسکای نیوز امارات در خبری نوشت، شمار نظامیان ترکیه در قطر به «عدد بزرگی» افزایش خواهد یافت، زیرا دو کشور برای افتتاح یک پایگاه نظامی بزرگ جدید در دوحه آماده می‌شوند. روزنامه حریت ترکیه اعلام کرده که این پایگاه پاییز آینده افتتاح می‌شود.


شبکه خبری سعودی «العربیه» نیز گزارش کرد که «در رویدادی قابل توجه، یک روزنامه ترکیه‌ای نزدیک به دولت، از ساخت پایگاه نظامی جدید در قطر سخن گفته و این، علاوه بر پایگاه کنونی ترکیه و حضور امنیتی این کشور در دوحه است».  طبق این گزارش، روزنامه حریت گزارش کرده که پایگاه جدید، در نزدیکی پایگاه نظامی طارق بن زیاد در دوحه است که ساخت آن به پایان رسیده است.

طبق این گزارش، «قطر اهمیت زیادی برای این پایگاه قائل است. آن‌ها [قطری‌ها]از مراسم بزرگ افتتاح آن در پاییز سخن می‌گویند. محتمل است که تمیم بن حمد امیر قطر و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسمی آن را افتتاح کنند».

حضور ترکیه در قطر بعد از بحران در روابط چهار کشور عربی با قطر افزایش یافته است. عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر، ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود با قطر را قطع و ریاض و ابوظبی حریم هوایی و زمینی خود را بر روی قطر بستند تا این کشور در نوعی محاصره قرار بگیرد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها