نمایش ١٠ فیلم جشنواره کودک و نوجوان در قشممدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از اکران عمومی فیلم های سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان برای دومین سال پیاپی در جزیره قشم خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری در نشست خبری با حضور خبرنگاران بیان کرد: امسال و در راستای نمایش فیلم های سی و دومین جشنواره کودک و نوجوان، قشم برای دومین سال پیاپی به صورت همزمان با تمام استان های کشور شاهد نمایش فیلم های این جشنواره است.

 

وی گفت: طبق برنامه اعلام شده قرار است ۱۰ فیلم از ۳۱ مردادماه تا چهارم شهریورماه سال جاری در ساعت های ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ و ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در سینما سیتی سنتر قشم اکران شود و علاقمندان می توانند از نزدیک این جشنواره را دنبال کنند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد قشم اضافه کرد: سال گذشته نخستین سالی بود که فیلم های جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم های کودک و نوجوان در قشم به نمایش درآمد و امسال برای دومین سال پیاپی قشم میزبان فیلم های جشنواره کودک و نوجوان است.

 

کمساری ادامه داد: همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته ١٥ نفر از کودکان و نوجوانان جزیره قشم به عنوان هیات داوران جشنواره فیلم های کودک و نوجوان انتخاب شده و پس از پایان نمایش فیلم ها نظرات آنها برای داوری نهایی و انتخاب آثار برتر به دبیرخانه این جشنواره ارسال خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برای شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان جزیره قشم، گفت: سال گذشته طرح «هنرمند درون من» با هدف شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری کودکان و نوجوان در ١١ روستای جزیره قشم برگزار شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد سازمان منطقه آزاد قشم افزود: سال گذشته ۸۰۰ کودک و نوجوان در طرح «هنرمند درون من» شرکت کردند و به رقابت پرداختند که در نهایت ۴۰ نفر به عنوان نفرات برتر و استعدادهای هنری انتخاب و تقدیر شدند.

کمساری با بیان اینکه طرح شناسایی استعدادهای هنری و فرهنگی کودکان و نوجوان قشم در سال جاری هم ادامه خواهد یافت، گفت: از ابتدای سال جاری در روستاهای سهیلی و باسعیدو در غرب جزیره قشم و جزیره های لارک و هنگام این طرح اجرایی شده و به دنبال ادامه آن در سایر روستاهای قشم هستیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها