آمادگی کامل هرمزگان برای برگزاری کنگره ملی شهدای استاناستاندار هرمزگان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت از هویت های تمدنی ایران اسلامی است و باید بتوانیم این روحیه و فرهنگ را هر چه بیشتر در ابعاد مختلف و در بدنه جامعه ترویج کنیم.


فریدون همتی در نشست ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان هرمزگان، عنوان کرد: برگزاری این کنگره یک رویداد فرهنگی مبارک برای هرمزگان است که باید با کار فرهنگی و اطلاع رسانی خوب تلاش کنیم تا تمامی اقشار جامعه از این رویداد مبارک بهره‌مند شوند.


وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت از هویت های تمدنی ایران اسلامی است و باید بتوانیم این روحیه و فرهنگ را هر چه بیشتر در ابعاد مختلف و در بدنه جامعه ترویج کنیم.استاندار هرمزگان افزود: اتکا بر فرهنگ فداکاری، ایثار و شهادت موجب شکوفایی استعدادهای مختلف در جامعه می شود و نیازمند چنین حرکت های ارزشمندی در قالب برگزاری کنگره شهدا هستیم.همتی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی های مناسب و دقیق برای برگزاری کنگره ملی هزار و ۵۰۰ شهید استان هرمزگان انجام شده است، تصریح کرد: تلاش می کنیم برنامه های با کیفیت در قالب این کنگره در هرمزگان برگزار شود و حمایت و پشتیبانی لازم در این خصوص در حال انجام است.

وی گفت: در سال جاری در تمامی برنامه ریزی ها و جهت گیری های حوزه های مختلف در هرمزگان موضوع مهم کنگره ۱۵۰۰ شهید استان مورد توجه قرار گرفته است.استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در این راستا و با تلاش دستگاه‌های مختلف اجرایی در هرمزگان ۱۵۰۰ پروژه طی سال جاری به برکت برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید هرمزگان در سراسر این استان به بهره برداری می رسد که بخش عمده ای از آنها در هفته دولت سال جاری افتتاح شد.


همتی با تاکید بر اینکه باید از مشارکت مردم در راستای برگزاری مطلوب کنگره شهدای استان هرمزگان استفاده کنیم، اظهار داشت: برگزاری این کنگره سیره، راه و روش شهدای بزرگوار را هرچه بیشتر در جامعه نهادینه می کند.


وی با بیان اینکه استان هرمزگان با توجه به قرار داشتن در منطقه‌ای مهم و استراتژیک در کانون توجه قرار دارد، اضافه کرد: امروز اقتدار ایران اسلامی در استان هرمزگان و در آب های نیلگون خلیج فارس در معرض دید جهانیان قرار گرفته است.


فریدون همتی استاندار هرمزگان  افزود: همه دستگاه‌های اجرایی در این استان در فضای همدلی و وحدت برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان آمادگی کامل را دارند.


در ادامه این نشست رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: تاکنون در ۲۴ استان کشورمان کنگره‌های ملی شهدا برگزار شده و در ادامه این روند، کنگره‌های بزرگداشت شهدا تا سال ۱۴۰۰ در تمامی استان های کشور برگزار خواهد شد.


سردار احمد حق طلب در جلسه ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان هرمزگان، عنوان کرد: خوشبختانه مدیران این استان با عزم و اراده و نیت خالصانه در حال تلاش برای برگزاری کنگره شهدا و ادای دین به شهیدان بزرگوار هستند.وی ادامه داد: از طریق برگزاری کنگره های بزرگداشت شهدا می توانیم فرهنگ دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم.رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج افزود: برنامه ریزی های خوبی برای برگزاری کنگره ملی هزار و 500 شهید استان هرمزگان انجام شده است.

حق طلب تصریح کرد: تاکنون در 24 استان کشورمان کنگره‌های ملی شهدا برگزار شده و تا پایان سال جاری نیز کنگره شهدا در استان های مرکزی، بوشهر و هرمزگان برگزار می‌شود. وی گفت: در مجموع تا سال 1400 در تمامی استان های کشور، کنگره های بزرگداشت شهدا برگزار خواهد شد.
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج خاطرنشان کرد: با برنامه‌های پیش‌بینی شده برای کنگره ملی شهدای هرمزگان این کنگره در سطح کشور بسیار شاخص خواهد بود.


وی بیان داشت: این برنامه ریزی ها با محوریت سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان صورت گرفته و سایر دستگاه‌ها نیز مشارکت خوب و جدی در راستای این برنامه‌ها در هرمزگان دارند.حق طلب با بیان اینکه فرهنگ متعالی دفاع مقدس بر اساس جهاد، ایثار و از خودگذشتگی بنا شده است، اضافه کرد: باید در جهت انتقال این روحیه و فرهنگ به جوانان تلاش کنیم که بهترین کار برای تحقق این هدف برگزاری کنگره‌ها و یادواره های شهدا است.
وی یادآور شد: تولید آثار فاخر فرهنگی هنری از موارد بسیار مهمی است که باید در برگزاری کنگره شهدا در هرمزگان مورد توجه باشد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها