۱۳ تن مواد مخدر در هفته چهارم شهریور کشف شدمعاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۳ تن مواد مخدر و روان گردان در کل کشور در چهارمین هفته شهریور ماه خبر داد و گفت: این میزان از کشفیات طی ۴۶ فقره عملیات صورت گرفته است.

 

به گزارش صبح ساحل به نقل از ایرنا، روز یکشنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته ۱۳ هزار و ۲۵ کیلوگرم است، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۸ هزار و ۳۵۶ کیلوگرم بود، ۵۶ درصد رشد دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموع مواد مخدر مکشوفه، ۹ هزارو ۳۶۱ کیلوگرم مربوط به ماده تریاک بوده است که ۷۲ درصد کشفیات را شامل می‌شود. همچنین از این میزان هزار و ۸۱۲ کیلوگرم حشیش، ۸۶ کیلوگرم شیشه، ۸۷ کیلوگرم هرویین، هزار و ۴۶۷ کیلوگرم گراس، ۲۵ هزار و ۳۶۲ عدد قرص روان‌گردان، ۱۰ لیتر پیش‌ساز و ۱۳۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

 

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۴۶ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۲۸۳ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۷ هزارو ۹۲۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۳۱۰ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۳ هزار و ۶۱۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

 

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۲۵ هزار و ۳۶۲ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۶ هزار و ۸۰۰ عدد مربوط به استان گلستان است که نشاندهنده ۲۷ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۰ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، ‌اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳ هزار و ۱۳ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۳ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲ هزار و ۳۷۴ کیلوگرم، تهران با هزار و ۵۶۲ کیلوگرم، یزد با ۹۷۷ کیلوگرم، اصفهان با ۹۳۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۸۱۳ کیلوگرم و فارس با ۷۶۷ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۰ درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۳۶۵ دستگاه خودرو، ۷۵ دستگاه موتورسیکلت، ۲۲ قبضه سلاح و ۵۲ دستگاه موبایل توقیف شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها