دولت فضای جامعه را ملتهب نکند/ جامعه نیاز به آرامش داردبه گزارش صبح ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام محمد عبادی ظهر امروز در خطبه های عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: ما باید از سیره نبوی در زندگی خود پیش از پیش  بهره گیریم تا به کمال دنیوی و اخروی برسیم.

وی در ادامه افزود: حضرت محمد مصطفی(ص) اهل گذشت و ایثار بود و حتی با مخالفان خود هم مهربان بود و ملاک برتری در اسلام تقوا است و این سیره رسول خدا (ص) بود.

امام جمعه بندرعباس از باب نصحیت به کارگزاران نظام، ابراز داشت: جامعه امروز در شرایط حساس هجمه‌های دشمن قرار دارد و دولت نباید از تریبون‌های عمومی به حواشی دامن بزند و فضای جامعه را به سمت و سوی متلهب شدن ببرد.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: دولت باید پاسخگوی نیازهای مردم باشد و این امر جز با تلاش و کوشش میسر می‌شود و نه با ایجاد حواشی در جامعه.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه هیچکس از مباحث حاشیه‌ای در تریبون‌های عمومی سودی نمی برد، گفت: این بحث‌ها به ضرر جامعه است زیرا راه را برای دشمنان نظام هموارتر می‌شود و نباید با این کارها بلندگوی دشمنان باشیم.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه روسای قوا باید مسایل خود را در فضای داخلی خود مطرح کنند و نه تریبون‌های عمومی، عنوان کرد:‌ زیرا هر هدفی پشت این کارها داشته باشند جز ضرر و التهاب بر مردم چیزی دیگری نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت دشمن شناسی پرداخت و افزود: دشمنان قسم خورده ملت ما با بمباران رسانه ای و تبلیغی تمام عیار خود سعی در تضعیف و ناامید کردن مردم از انقلاب و مسوولان نظام دارند و ۲۴ ساعته شبانه‌روز در امر فعال هستند.

امام جمعه بندرعباس اضافه کرد: در این جنگ‌روانی که علیه کشور ما حاکم است دشمنان با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغی که در دست دارند واقعیت‌های جامعه ما  را وارونه جلوه می‌دهند و ما باید در این فضا مراقب تحرکات آنها باشیم.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دشمن شناسی عقبه تاریخی دارد، بیان کرد: در زمان حکومت امام علی (ع) هم همین موضوع آشکار بود و این امر نشان دهنده آن است که باید دشمن شناسی را وظیفه و سر لوحه کار خود قرار دهیم.

خطیب جمعه بندرعباس در بخشی دیگری از سخنان خود به بارندگی‌های اخیر در شهر بندرعباس اشاره کرد و عنوان داشت: در زمان بارندگی خیابان‌های شهر بندرعباس دچار آبگرفتگی‌های زیادی و باعث مشکلاتی برای مردم می شود و هر چند که این معظل آبگرفتگی از گذشته نیز وجود داشته است.

 وی در پایان خاطر نشان کرد:  باید برای حل آبگرفتگی خیابان‌های بندرعباس از سوی مسوولان امر چاره ای بیندیشند تا شهروندان بیش از این دچار مشکلات عدیده در زمان بارندگی نشوند.

غیرقابل انتشار: 2
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها