واکسیناسیون تب برفکی برای 20هزار دام در هرمزگانبه گزارش صبح ساحل به نقل از ایرنا مدیر کل دامپزشکی هرمزگان گفت: مرحله دوم عملیات واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در استان از آذرماه آغازشده و به مدت ۳۰ روز کاری ادامه دارد.
دکتر محمد جانباز روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: به منظور اجرای کامل طرح واکسیناسیون تب برفکی،دامپزشکی هرمزگان با امکانات ونیروهای خود در بخش دولتی و بخش خصوصی اقدام به مایه کوبی گاو و گوساله واکسینه شده می کند.
وی از دامداران خواست در زمان اجرای عملیات مایه کوبی تب برفکی، از خرید، فروش، نقل و انتقال کنترل نشده دام و همچنین رفت وآمد کارکنان و ماشین‌آلات بین واحدها خودداری کنند.
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان اظهارداشت: دامداران همچنین ضمن همکاری با اکیپ‌های واکسیناسیون نسبت به اعمال شرایط بهداشتی در واحدهای دامی اقدام کنند.
دکتر جانباز ادامه داد: رعایت اصول بهداشتی، قرنطینه‌ای و کنترل رفت وآمد دام توسط دامداران در کنار امر واکسیناسیون در جلوگیری از بروز و شیوع بیماری بسیار موثر است.
وی گفت: تب برفکی یکی از بیماری‌های ویروسی مسری دام است که درصورت شیوع، خسارت های اقتصادی زیادی را به واحدهای پرورش دام و دامدار وارد می کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها