بازدید از پیش اعلام نشده رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از شعب اجرای احکام کیفری بندرعباسصالحی در بازدید از پیش اعلام نشده از شعب اجرای احکام کیفری بندرعباس با بیان این که صیانت از حقوق شهروندی سرلوحه اقدامات دستگاه قضایی است، افزودن به کیفیت دادرسی و کسب اعتماد عمومی را از اهداف اصلی دستگاه قضایی عنوان کرد.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از میزان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، در بازدید از پیش اعلام نشده از شعب اجرای احکام کیفری بندرعباس ضمن بررسی عملکرد شعب مختلف از سوی مسئولین مربوطه در جریان آمار و موجودی پرونده‌ها قرار گرفت.

صالحی در حاشیه این بازدید گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی دادگستری کل استان هرمزگان اقدام در جهت کاهش زمان دادرسی به کمتر از یک ماه است که در همین راستا با توجه به استفاده از فناوری‌های نوین، چون سامانه مدیریت پرونده‌ها (سمپ) و ابلاغ الکترونیک، امیدواریم روند کاهش زمان رسیدگی‌های قضایی و اجرای احکام ادامه یابد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این که هدف دستگاه قضایی صرفاً ارائه گزارش آماری و کمی نیست، افزود: افزودن به کیفیت دادرسی و به دست آوردن اعتماد عمومی جامعه و همچنین رضایت مردم از مهمترین اهدافی است که توسط دادگستری هرمزگان دنبال می‌شود.

وی با اشاره به این که در جامعه اسلامی مردم دارای جایگاه ویژه‌ای هستند، تصریح کرد: اصل صیانت از حقوق شهروندی سرلوحه تمام اقدامات دستگاه قضایی است.

صالحی در ادامه بیان کرد: بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی نیز به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان و تکریم ارباب رجوع در زمره مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین گفت: مردم باید به این باور برسند که دستگاه قضایی ملجأ و پناهگاه آن‌ها است و در پناه قانون و دستگاه قضا احساس امنیت کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها