هیچ گونه بیمار مبتلا به کرونا در سطح هرمزگان گزارش نشده استمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون هیچ گونه بیمار مبتلا به کرونا در سطح استان گزارش نشده است.

به گزارش صبح ساحل، دکتر محمود حسین پور با اعلام این خبر صبح امروز(هفتم بهمن ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: کرونا نوعی ویروس است که باعث ایجاد عفونت در سیستم تنفسی فوقانی و تحتانی می شود. این ویروس معمولاً می تواند با ایجاد مشکلات خفیف تا متوسط در دستگاه تنفسی فوقانی، مانند سرماخوردگی باعث بیماری شود. این بیماری با علائمی مانند آبریزش بینی، سرفه، گلو درد، سردرد و تب می تواند همرا باشد.

وی خاطرنشان کرد: در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، مانند افراد مسن و کودکان، این احتمال وجود دارد که این ویروس باعث ایجاد مشکلات تنفسی بسیار جدی تر مانند ذات الریه یا برونشیت شود.

حسین پور به چند نکته مهم بهداشتی که می توان خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا را کاهش داد، اشاره کرد و گفت: کافی است دستان خود را مرتّب با آب و صابون بشویید، دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانید و از تماس با افرادی که علایمی شبیه آنفلوانزا دارند، خودداری کنید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: اقدامات مؤثری در خصوص جلوگیری از ورود ویروس کرونا به استان انجام شده که شامل توزیع وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک برای پرسنل گمرک، اسکله، فرودگاه های سطح استان، آموزش به پرسنل درگیر، غربالگری اولیه و اندازه گرفتن درجه حرارت بدن مسافران ورودی پروازهای خارجی ایرانی و غیر ایرانی به استان و مسافرانی که از راه کشتی وارد می شوند، در حال انجام است.

حسین پور در پایان تصریح کرد: توصیه میشود تا حد امکان از سفرهای غیر ضروری به مقصد چین و سایر کشورهای آلوده تا اطلاع ثانوی خودداری شود.

منبع: ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها