موج تخریب سواحل برای ساخت مراکز پرورش میگو و ماهی به جزیره هرمز رسیدبه گزارش صبح ساحل، هنوز مدت‌زمانی از موضوع واگذاری اراضی در محدوده طولانی‌ترین غار نمکی جهان به مرکز پرورش میگو به‌عنوان جدی‌ترین تهدید برای خروج ژئوپارک قشم از یونسکو نگذشته که باز هم طبق تصاویر و مستندات، ساحل محیط‌ زیست جزیره هرمز و کوه‌های رنگی‌اش در خطر تخریب قرار گرفته و بکر بودن جزیره هرمز با ساخت‌وساز‌های این‌چنینی در مسیر نابودی قرار داده است.

بخشدار جزیره هرمز در همین خصوص افزود: فردی که به گفته خود برای ساخت سایت پرورش ماهی در ساحل محیط‌ زیست اقدام به تخریب کوه‌های رنگی و ساخت‌وساز کرده از سمت بخشداری هیچ‌گونه مجوزی برای ساخت‌وساز ندارد.
 
سید مجدالدین حسینی با اشاره به اینکه هرگونه ساخت‌وسازی در داخل شهر مجوز شهرداری و در خارج حریم شهر مجوز بخشداری را نیاز دارد، افزود: این فرد هیچ‌گونه مجوزی را از بخشداری اخذ نکرده است.

وی ادامه داد: این فرد یک بار برای ساخت‌وساز و تخریب اقدام کرده و کارش را متوقف کرده‌ایم تا مجوز خود را به بخشداری ارائه دهد، اما پس از مدتی بدون آوردن مجوز مجدداً آغاز به کرده است، با به‌محض فهمیدن این موضوع از نیروی انتظامی خواستیم اقدام کرده و کارش را متوقف کند.

مدیرکل حفاظت و محیط‌ زیست استان هرمزگانضمن ابراز بی‌اطلاعی از عملیات تخریب و ساخت‌وساز در ساحل محیط‌ زیست هرمز، از پیگیری و بررسی بیشتر در خصوص این موضوع خبر داد.
این درحالی است که شب گذشته استاندار هرمزگان در جمع خبرنگاران صبح ساحل گفته بود: تخریب سواحل قشم و هرمز جوسازی است واقعیت ندارد.
صنعت ابزیان می تواند صنعت تولید و حتی گردشگری باشد ما باید همه ی اینها را در چهارچوب خودش حفاظت کنیم، حریم هر یک را رعایت کنیم.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها