سیل میناب 70 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد کردبارش باران شدید و وقوع سیل در شهرستان میناب موجب وارد شدن خسارت ۷۰ میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی روستاهای شاخه شمالی این شهرستان شده است.

به گزارش صبح ساحل، وقوع بارندگی شدید و در نتیجه جاری شدن سیلاب در شهرستان میناب موجب وارد شدن خسارت به بخش‌های کشاورزی و مسیرهای مواصلاتی این شهرستان شد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب در جمع خبرنگاران با تایید وارد شدن خسارت قابل توجه به بخش کشاورزی میناب، گفت: بارش 177 میلیمتری باران طی دو روز گذشته و طغیان رودخانه‌ها در روستاهای شاخه شمالی میناب بیش از 70 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

عباس مویدی افزود: در این سیل به بیش از 710 هکتار از زمین‌های کشاورزی و مزارع شامل گندم، صیفی جات و آفتابگردان خسارت وارد شده و متاسفانه محصولات از بین رفته است.

وی گفت: به 35 کیلومتر از کانال‌های لوله گذاری آبیاری تحت فشار نیز در اثر این بارندگی و طغیان رودخانه خسارت جدی وارد شده است.

معاون سازمان جهادکشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: در این سیلاب همچنین تعداد 50 راس دام سبک اهالی این روستاها تلف و 600 کندوی عسل نیز از بین رفته است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها