اتحادیه جهانی دوچرخه سواری دو مدال را از ایران پس گرفتاعتراض رکابزن باسابقه ایران به محرومیت چهارساله خود از سوی کمیته استیناف پذیرفته نشد و او جریمه نقدی هم شده است.

به گزارش صبح ساحل، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری مهدی سهرابی رکابزن باسابقه ایران را به دلیل استفاده از روش یا ماده ممنوعه به مدت چهار سال از حضور در میادین محروم کرد. سهرابی در واکنش به این محرومیت به کمیته استیناف اعتراض کرد، اما دفاعیات سهرابی مورد قبول کمیته استیناف واقع نشد و محرومیت اتحادیه جهانی دوچرخه سواری مورد تایید قرار گرفت.

محرومیت سهرابی از سال ۲۰۱۹ آغاز شده و دوم جولای ۲۰۲۳ (۱۱ تیر ۱۴۰۲) به پایان می‌رسد. البته این رکابزن جریمه نقدی هم شده است و باید ۲۵۰۰ فرانک سوئیس برای بررسی نتایج پرداخت کند و مبلغ ۸۶۰ یورو بایت هزینه‌های آزمایشگاهی و بررسی نمونه‌های خون بپردازد.

همچنین نتایج مسابقات مهدی سهرابی از تاریخ ۳۰ ژانویه تا ۳جولای ۲۰۱۸ (۱۰بهمن ۹۶ تا ۱۳ تیر ۹۷) پاک می‌شود. سهرابی در این تاریخ در دو رویداد مهم قهرمانی جاده و پیست آسیا شرکت کرده بود. او در قهرمانی جاده آسیا مدال برنز استقامت جاده و در پیست آسیا مدال نقره مدیسون گرفته بود که اکنون در نتایج مسابقات نام سهرابی حذف شده است و این دو مدال هم از ایران گرفته شد.

رای نهایی کمیته استیناف به خود مهدی سهرابی، نادو ایران، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری و وادا ارسال شده است.

منبع:ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها