سه سد بزرگ هرمزگان در پی بارندگی سرریز شدندبدنبال بارندگی دو روز گذشته و ورود آب، ظرفیت آبگیری سه سد استقلال میناب، شمیل و نیان بندرعباس و جگین جاسک تکمیل و آب از این سد‌ها سرریز شد.

به گزارش صبح ساحل، مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: با تکمیل ظرفیت ۲۴۰ میلیون مترمکعبی آبگیری سد استقلال میناب، این سد پس از ۱۰ سال سرریز کرد.
هوشنگ ملایی افزود: تخلیه آب از دریچه تحتانی این سد نیز از دیشب آغاز شده و هم اکنون سه هزار متر مکعب در ثانیه آب از این سد تخلیه می‌شود.
وی گفت: سد جگین در شهرستان جاسک نیز ۲۱۰ میلیون مترمکعب آبگیری شده و با تکمیل ظرفیت آبگیری این سد نیز سرریز کرده و از دریچه تحتانی سد نیز ۱۰۰ متر مکعب در ثانیه آب در حال تخلیه است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: سد شمیل و نیان نیز بدنبال تکمیل ظرفیت ۱۰۰ میلیون متر مکعبی آبگیری سر ریز کرد و از دیشب تخلیه آب از دریچه‌های تحتانی سد آغاز شد و اکنون ۸۰۰ متر مکعب در ثانیه آب از این س تخلیه می‌شود.
ملایی افزود: با توجه به تکمیل ظرفیت آبگیری، تخلیه آب از این سد‌ها تا زمان ورود آب ادامه خواهد داشت.
از آب هر سه سد استقلال، شمیل و نیان و جگین در تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان استفاده می شود.
بارندگی‌ها در هرمزگان از دو روز پیش آغاز شد و تا امروز ادامه داشت، بارندگی اواخر دی ماه نیز موجب آبگیری حجم زیادی از این سد‌ها شده بود. همچنین حجم بارندگی در حوزه‌های آبریز این سد‌ها در استان‌های همجوار نیز در دو روز گذشته چشمگیر بود.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها