سامانه خودارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران کرونا فعال شدبه گزارش صبح ساحل، غلامحسین رنجبر گبا اعلام این خبر ، افزود: سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس کرونا، به منظور غربالگری هوشمند افراد جامعه و پیشگیری از آسیب های روانی-اجتماعی ناشی از این بحران، توسط سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شد.
وی خاطرنشان کرد: دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح محب (مشاوره و حمایت های روانی- اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت) با تشکیل کارگروه علمی و فنی، تدوین محتوی و زیرساخت و فن آوری؛ سامانه «خود ارزیابی وضعیت روانشناختی» را طراحی کرد که در این فرآیند، خدمات بر اساس سطح بندی و سیستم ارجاع ارائه خواهد شد  
این مقام مسئول به معرفی سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی پرداخت و خاطرنشان کرد: افراد پس از مراجعه به سامانه ضمن تکمیل اطلاعات جمعیت شناسی ، به سوالات تخصصی پاسخ خواهند داد. در صورتیکه فرد در هر یک از آیتم ها از حد طبیعی عبور کرده باشد، به منظور افزایش دقت در ارزیابی به تناسب نمره، سوالات دیگری را پاسخ خواهد داد. سپس در پایان فرآیند، متناسب با نمره غربالگری، توصیه های روانشناختی ارائه می شود.
 رنجبر قابلیت دیگر سامانه را ارجاع به صدای مشاور  (۱۴۸۰) سازمان دانست و عنوان کرد: بدین صورت افرادی که در گروه امتیازی بالاتر از حد طبیعی قرار می گیرند (تنش شدیدتری را تجربه می کنند)، می توانند با ارائه شماره تلفن و کد ملی در سامانه خود ارزیابی روانشناختی؛ کد شناسه خدمت دریافت کنند و با صدای مشاور(1480) تماس بگیرند تا از خدمات تخصصی بهره مند شوند و چنانچه بر اساس  تشخیص و مصاحبه مشاوران و روانشناسان صدای مشاوره (1480) به خدمات تخصصی نیاز باشد، به مراکز تخصصی سازمان ارجاع می شوند.
وی با اشاره به اینکه این چرخه تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت وتمام فرآیند خدمت به صورت رایگان ارائه می شود، اضافه کرد: هموطنان عزیز می توانند برای مشاهده و استفاده از این سامانه به آدرس CORONA.BEHZISTI.IR مراجعه نمایید.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان ارتقای کیفیت زندگی، کاهش تاثیرات منفی اجتماعی و مدیریت و پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی را از نتایج مثبت مراجعه عموم به این سامانه دانست و اظهار کرد: با مراجعه مردم به سامانه خود ارزیابی روانشناختی شاهد تحقق این اتفاقات خوب باشیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها