اجرای طرح نسیم انتظار از امروز در هرمزگان آغاز شدمدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: ویژه برنامه نسیم انتظار با هدف ایجاد نشاط و طراوت در جامعه به مناسبت ولادت منجی عالم بشریت، از صبح امروز در این استان آغاز شد.

به گزارش صبح ساحل، حجت الاسلام حسین مهدیان روز دوشنبه با بیان اینکه ویژه برنامه نسیم انتظار تا جمعه ادامه می‌یابد،گفت: یکی از مهمترین بخش‌های این ویژه برنامه حرکت کاروان‌های شادی در شهرها است.

وی ادامه داد: کاروان‌های نسیم انتظار در شهرها حرکت کرده و نوای دلنشین یا مهدی را به گوش اعضای جامعه می‌رسانند که در شهر بندرعباس ۲ کاروان، دهبارز (رودان) چهار کاروان، پارسیان یک کاروان، قشم یک کاروان، میناب ۲ کاروان، حاجی آباد یک کاروان، قشم یک کاروان، بندرلنگه یک کاروان، پارسیان یک کاروان، بستک یک کاروان و بندرخمیر یک کاروان در سطح شهر حرکت کرده و تواشیح خوانی می‌کنند.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان بیان داشت: همچنین بقاع متبرکه این استان آذین بندی شده و ادعیه، صلوات شعبانیه و دعای فرج از بلندگوی آن‌ها پخش می‌شود.

حجت الاسلام مهدیان اشاره کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در جامعه، سه هزار بسته بهداشتی در پارسیان با محوریت اوقاف و امور خیریه هرمزگان تهیه و بین مردم آن شهرستان توزیع می‌شود.

وی اشاره کرد: همچنین توزیع بسته‌هایی غذایی بین مردم و پخش زنده برنامه تلویزیونی در شب نیمه شعبان هم از برنامه‌های پیش بینی شده است.

با شیوع کرونا و با تصمیم ستاد استانی مقابله با این بیماری بقاع متبرکه هرمزگان از تاریخ ۱۵ اسفند سال گذشته تعطیل شده و به همین مناسبت برنامه‌ای برای حضور مردم در آن‌ها از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان وجود ندارد.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

انتقال کووید ۱۹ به صورت فرد به فرد و راه‌های احتمالی  آن از طریق انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا و دست زدن به وسایل آلوده  است.

مهم ترین راه برای پیشگیری از ابتلا و قطع زنجیره شیوع ، پرهیز از حضور در تجمعات و ترددهای غیر ضروری ، ماندن در خانه ،  توجه به توصیه های بهداشتی و رعایت اصول ،تعطیلی صنوف غیرضرور و دوری از ترس و اضطراب ذکر شده است.

 این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها