کرونا به باغستان کنار در میناب ضرر رسانده استکرونا که همچنان در جهان جولان می دهد و موجب کسادی بازار کسب و کار خرد شده این بار آتش به ثمرکنارستان میناب زد.

به گزارش صبح ساحل،مدیر باغستان کنار میناب دراین باره گفت: ازسال ۸۰ شروع به کشت انواع و ارقام کنار در زمینی مساحت پنج هکتار در این شهرستان کردم و روزانه یک تن کنار برداشت و روانه بازار دستفروشی ها می شد ولی ویروس کرونا این کسب وکار را متوقف کرد.

معرفت الله سعادتی روز جمعه گفت: اواخرسال گذشته و امسال بارندگی خوبی داشتیم، امیدوار به افزایش برداشت نسبت به سالهای قبل در فصل بهار بودم ولی با تعطیلی کسب وکارهای خرد مثل دستفروشی ها، بخت یار ما نشد.

وی ادامه داد: باتوجه به شیوع ویروس کووید ۱۹ بازار برداشت و صادر کردن این محصول نیز افت شدیدی کرده لذا از مسولان استان و شهرستان درسال جهش تولید می خواهم از سرمایه گذاران خرد حمایت شود.

به گفته سعادتی، برای رونق باغستان کنار۴۸۰ میلیون ریال هزینه و برای حدود  ۱۵ نفر بطور مستقیم و ۴۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده بود .
فصل گل دهی درخت کنار به عنوان یک یاز میوه های گرمسیر و محلی از مهرماه و برداشت از نیمه دیماه  تاآخر فروردین ماه در میناب می باشد و به صورت تازه خوری مصرف می شود.شهرستان میناب به عنوان یکی از قطب های مهم کشاورزی در ۹۰کیلومتری شرق هرمزگان واقع شده است.

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها