تصمیمات فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق المپیک ۲۰۲۰ اعلام شدکمیته اجرایی فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو، تصمیمات جدید را درخصوص مسابقات انتخابی المپیک و همچنین سایر موارد اتخاذ و اعلام کرد.

به گزارش صبح ساحل،در پی تعویق یک ساله بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰، کمیته اجرایی فدراسیون جهانی ژیمناستیک جلسه‌ای را به صورت ویدیو کنفرانس در مورد موضوعات مطرح شده از جمله تغییر تاریخ، تاثیر جریان کنونی جهانی بحران سلامت در رویدادهای ژیمناستیک برگزار کرد.

تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد عبارتند از:

سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو

در حالی که تقریبا ۷۵ درصد از ۳۲۴ سهمیه المپیک ژیمناستیک در حال حاضر اختصاص داده شده است، گسترش سریع ویروس کرونا مانع از برگزاری برنامه‌های باقیمانده مسابقات مقدماتی شده است. برای این منظور، FIG قصد دارد با همکاری نزدیک با فدراسیون‌های ملی میزبان و کنفدراسیون‌های قاره ای برای یافتن تاریخ جدید پس از مهار این ویروس و رفع محدودیت‌های دولت برگزار کند. با توجه به اینکه مسابقات جهانی تک وسیله در باکو جمهوری آذربایجان که قبل از برگزاری فینال در تاریخ ۲۳ اسفند متوقف شد، کمیته اجرایی تصمیم گرفته است که نتایج مرحله مقدماتی را به عنوان نتایج نهایی در نظر بگیرد و امتیازات رتبه‌بندی مطابق با آنها اعطا می‌شود.

داوران و کتابچه مقررات امتیازگذاری داوری

کمیته اجرایی موافقت کرده است که هیچ تغییری در معیارهای انتخاب داوران برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ایجاد نکند، بنابراین داورانی که برای شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو دعوت شده‌اند مجددا برای سال آینده دعوت خواهند شد. همچنین تصمیم گرفته شد که کتابچه مقررات امتیازگذاری ۲۰۱۷ - ۲۰۲۰ در همه شاخه‌های ژیمناستیک تا پایان سال ۲۰۲۱ به قوت خود باقی بماند. کتابچه‌های جدید مقررات امتیازگذاری ۲۰۲۱ - ۲۰۲۰ ، که از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ به مرحله اجرا در خواهد آمد ، سال آینده منتشر می‌شود. برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی کلیه دوره‌ها و آزمون‌های داوری با تعویق یک سال به نوامبر ۲۰۲۱ موکول می‌شوند.

مسابقات قهرمانی جهان

بحران سلامت منجر به تعویق افتادن مسابقات قهرمانی جهانی آکروبات ژیمناستیک ۲۰۲۰ در سوئیس ، مسابقات جهانی ژیمناستیک آیروبیک در باکو و اولین مسابقات قهرمانی جهانی پارکور در هیروشیما ژاپن شد. FIG برای یافتن تاریخ‌های احتمالی جدید برای برگزاری این مسابقات در سال ۲۰۲۱ با فدراسیون‌های عضو در تماس است. در حال حاضر، هیچ برنامه‌ای برای جابجایی مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۲۱ درشاخه ژیمناستیک هنری در کپنهاگ، دانمارک و یا مسابقات قهرمانی جهانی ترامپولین در باکو وجود ندارد. روند نامزدی برای میزبانی مسابقات جهانی ژیمناستیک ریتمیک ۲۰۲۱ نیز ادامه دارد.

کنگره انتخابات

کمیته اجرایی همچنین درباره کنگره انتخاباتی که در اکتبر سال ۲۰۲۰ در آنتالیا ، ترکیه برنامه‌ریزی شده بود، بحث کرد. سناریوهای متنوعی در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به تعویق کنگره تا اکتبر ۲۰۲۱ اشاره کرد. کمیته اجرایی دوباره اوضاع را اواسط ماه مه ارزیابی خواهد کرد. بسته به تکامل بیماری همه‌گیر، تصمیم‌گیری نهایی را در اواسط ماه اردیبهشت یا خرداد اتخاذ می‌کند.

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها